Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinél volt ilyen, hogy a...

Valakinél volt ilyen, hogy a kizárólagosan szoptatott babája nem akar rendesen hízni? Elkezdjem már most a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Kis lányom május 16-án fogja tölteni a 6 hónapját. Idáig szépen nőtt a súlya havi szinten fél kilókat hízott. Most az elmúlt időszakban viszont nem igazán akar, ma voltunk súly mérésen és elvben fogyott de viszont enni eszik szépen fejlődik hasról hanyatt fordul, mosolyog és amikor eljön az alvás ideje akkor szépen szundizik. Az édesapja volt ilyen kis korában, meg most is, hogy nem hízik. Májusban megyünk gasztroenterológiára, hogy miért hízik lassabban. Most ugyan megvolt fázva de ugyanúgy evett közben. Nektek erről mi a véleményetek?
2011. máj. 5. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel már nincs 2 hét, hogy 6 hós legyen, szerintem simán elkezdhetitek a hozzátápit. Úgyis hetekbe, ha nem 1 hónapba telik, mire ki tudsz váltani egy étkezést. Ha nem gyarapszik, akkor már nem elég neki a tej..., vagy az is lehet, hogy apad a tejed...
2011. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem kínoznám felesleges tűszúrásokkal.

Azért hízik lassabban, mert egyre többet mozog.

És ez havonta így lesz már.

2011. máj. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Másodikkal egyetértek!

És az elsővel is abban, hogy lassan elkezdhettek kóstolgatni, 10 nap már semmi:)

2011. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is ez volt.Mivel ő 3 hónapon át alig hízott, én elvittem gastroenterológiára.Pedig tudtam, hogy örökletes, mert én voltam / vagyok ilyen picurka,és mondta anyu, hogy én se voltam nagy evő.Vettek tőle vért, de nem találtak semmit.Kiderült, hogy kevés a tejem!Miért nem jöttünk rá előbb?Mondjuk én emiatt a kevés hízás miatt már 4 és fél hónaposan megkezdtem a hozzátáplálást, de nálunk nem oldotta meg a kérdést.Nem indult be tőle a hízás, szerintem azért, mert akkor is az anyatej volt a fő táplálék, az meg már kevés volt.Most tápszeres pótlást kap+főzelék hússal, és hízik rendesen!Mondta a doki, hogy gyümölcsöt magában nem adjak neki, mert bár megemeli a vércukrot, üres kalória, és hízni sosem fog tőle!Ha gyümölcsöt adok, akkor teszek hozzá gabonapépet, vagy tápszert, vagy kekszport.Kezdd el a hozzátáplálást!Ennyi idősen már húst, és akár kekszet is kaphat!Szinte mindent! A megfázás okozhat fogyást.Az én lányom egyszer meg volt fázva, többet szopizott, mint valaha, és fogyott.

Én rákérdeztem az orvostól erre a sokat mozog dologra.Hát, azt mondta, hogy a szülők mindig ezzel jönnek, de ez egy tévhit.Mert akkor ennyi erővel minden gyereket be kellene gipszelni, hogy hízzon.Van benne valami!

Nyugi, kezdj hozzátáplálni!Kérdezd meg a védőnőt, és a gyerekorvost.Ha ők azt mondják, hogy vidd el kivizsgáltatni, akkor vidd!Az ő érdeke, és a tiéd is, hogy megnyugodj!

2011. máj. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nálatok nem volt sírósabb a baba?Amikor voltunk próba szopin akkor eleget evett a lányom. Ő nem sír ő hagyja abba a szopit mikor szeretné és akkor kap amikor kér. Tudom aki ezt olvassa nem érti hogy most min agyalok csak szerettem volna betöltött 6 hónapos koráig ha csak anyatejet kap.


Köszönöm szépen a kommenteket. Gastróra azért kell mennünk mert sokat bukott a lányom de ennek ellenére hízott szépen csak ez az időszak gáz. Szerintetek mekkora az esélye, hogy rosszul mérték le a lányomat? Volt közületek így valaki, hogy felmerült a ez a kérdés?

2011. máj. 6. 10:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Jajj az lemaradt, de nem minden áron, csak kíváncsi voltam, hogy volt-e így már valaki, hogy ennyire nehezen hízik a babája.
2011. máj. 6. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:
De, sírósabb volt.Amióta tápszerrel pótolom a tejet, azóta nyugodt, kiegyensúlyozott.Szegénykém próbálta volna elmondani, hogy éhes..orvos kellett hozzá, hogy kiderüljön, hogy kevés a tej!Először tejérzékenységet gyanítottak, majd vashiányt, vagy felszívódási zavart.De egyiket se tudták alátámasztani.Egészséges a kicsi, hála az égnek!Tudom, hogy várni akarsz, de vannak helyzetek, amikor nem szabad!A babád érdeke, hogy minél előbb kapjon mást is, mert az ő esetében önmagában már nem elég a tej!Nagyobb a baba, nem alszik egész nap, mint egy újszülött.Ehhez energia és kalória kell!!Amit a csak a tejtől már nem kap meg.De mondom, a fogyást a nátha is okozhatta.Az én lányom nem bukott 1 hónapos kora óta, de alig-alig hízott.
2011. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kisnita ***** válasza:

Szia!

Szerintem kezd el a hozzátáplálást. Mi is így voltunk. 4 hónaposan kezdett el apadni a tejem és fogyott a fiam. Írattam tápszert és normalizálódott a súlya. 4,5 hónaposan kezdtem meg a hozzátáplálást orvosi javaslatra. Krumplival és tejpéppel kezdj, nekem azt mondta a gyerekorvos az a legjobb.

2011. máj. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!