Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Az ajánlott napi 500ml tej...

Az ajánlott napi 500ml tej mennyi sajtnak, joghurtnak, túrónak felel meg?

Figyelt kérdés
Nem iszik meg a kisfiam semilyen tàpszert, rendes tejet pedig még nem akarok neki adni. Ilyen esetben mennyi tejterméket adjak neki egy nap?

2013. márc. 16. 19:21
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Az 500ml-be nem tartoznak ezek! A sajt, túró stb... másképp értendő... A tejre és a tejitalra mondják a napi 500ml-t. Vannak ízesített tejitalok! Én tejet adok a lányomnak 1éves múlt, reggel gyümölcs turmixként, vagy mézesen, vagy natúr adom... Este tejitalt kap (Novalac 3) az vanilia ízű. Bár a lányom megiszik mindent... úgyhogy nálunk ilyen gond nincs!
2013. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De nem iszik meg semmi folyadékot a vizen kívül. Akkor nem tudom helyettesiteni ezeket tejtermékkel?
2013. márc. 16. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet helyettesíteni tejtermékekkel, elég annyi is. Mivel ugye tejalapú. Hogy rendes tejet nem akarsz adni, nagyon jól teszed! Sajnos, hogy pontosan mennyit kéne ennie nem tudom, ez függ szerintem attól is, hogy milyen fajtákat veszel.... Ha kétszer kap tejterméket, egy pohár joghurtot, meg mondjuk egy kis tányér túrót valamilyen formában, szerintem rosszat nem teszel,
2013. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt csak úgy mellékesen


[link]

2013. márc. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%

1.vagyok!

A tej nem mérgező/káros! Semmi baja newm lesza gyereknek tőle. Napi 1× nyugodtan lehet adni, sőt 2× is. Én 1× adok reggel 1 éves kora óta! Húha... nem hiszem, h belehalna. Úgy ahogyan én is iszok tejet ő is... Több millió emer nőtt fel és teljesen egészségfes (köztük én is) tehéntejen! Soha nem adnék csecsemőkorban tehéntejet, de miután 1 évesen lehet és ajánlják is, így adok! A védőnőm és a gyerekorvosom is momdta, h adjak! Tanulatlanság és naivitás és a bogát a fülben, h nem lehet tehéntejet adni! Szörnyű mennyi ostoba ember van, aki megeszi ezt a sok maszlagot! Valamiből meg kell éljenek a tekital/tápszer gyártók is 1 éves kor után... És mint írtam, én is adom, de csak 1×... 2 éves kor után pedig csak 1× kap tejet reggel... Nem is értem azokat akik 2-3 évesen is napi 2× tejitallal itatják a gyereket! Na mind1! A tejesek és tej ellenesek sose fogják megérteni egymást én azt hiszem...

2013. márc. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyi idős a babád, az enyém 6 hónapos és 4 hós kora óta egy korty tápszert nem fogad el! Kipróbáltuk szinte az összes fajtát amit lehet kapni a piacon, ízesítettem már neki vaníliás tejpéppel, sinlaccal, sőt volt, hogy kétségbeesésemben kicsi vaníliás cukrot tettem bele, de úgy sem kellett:(


A gyerekorvos tanácsára most így néz ki egy napi étrendünk:

Reggel: elkészítek 150 ml tápszert és besűrítem kanalazhatóra tejpéppel


Ebéd: valamilyen zöldséges főzelék tápszerrel készítve vagy kis reszelt sajt


Uzsonna: gyümölcs valamilyen gabonával (zabkása, köles, rizspehely stb.)

vagy nestlé babajoghurt


Vacsora: gríz tápszerrel készítve, vagy szintén tápszer besűrítve kanalazhatóan szinlaccal vagy lehet kapni a nestlének ilyen ízesített, folyékony innivaló tejpépjét (van 4 hós és 6 hós kortól adható is) azt is besűrítem neki, gyakorlatilag az is tápszer


Azt mondta a doktornő, hogy ez így bőven fedezi a szükséges fehérje és kálcium bevitelt.


Folyadéknak az én fiam is csak kizárólag vizet fogad el, még teát és gyümölcslevet sem. Mindent amúgy megeszik jóízűen, jó az étvágya, csak kanalazható legyen.

2013. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gondolom végig is olvastad. Egyébként, vajon mért az egyik leggyakrabb allergén??

Amúgy sok gyerekorvos, védőnő sem javasolja 3! éves korig. És nem, nem a tápszert, tejitalt javasolják helyette hanem tejtermékeket.

No mindegy, a véleményeden nem szeretnék változtatni, az enyémen szintén nem fogsz tudni, pusztán érdekesként mutattam meg.

2013. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bele tartoznak a tejalapba ezek is, bár a mennyiséget én sem tudom. Enyém sem egy tápszer rajongó, este és reggel felé, mikor nagyon éhes, akkor félálomban megetethető tápszerrel, de csak sötétben, mert ha már világos van, akkor nem issza meg. Az enyém sajnos a tejpépekre is elfordítja a fejét.

Amit én csinálok 8 hós babámnál: reggel és este ha nagyon nagy szerencsém van, akkor megiszik összesen 2 étkezés alatt 250 ml Sinlacos tápszert.

Kétszer kap főzeléket, de mindegyikben kap Sinlacot és 1-1 mérőkanál tápszert is (Sinlac is tejalapnak számít).

Utána teát vagy vizet bőven iszik.

Gyümiben Sinlacot kap.

Délután megeszik 1 babapudingot (az 100 gr).


A Sinlac miatt fedezni tudjuk a napi szükséges 500 ml tejet.

2013. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hm..., megint egy Vita. Köszönöm, aki a kérdésre vàlaszolt, de az értelmetlen reagàlàsokat nem tudom értékelni.

Tàpszert én is próbàltam màr fõzelékbe keverni, de nem eszi úgy meg. Estére kap Sinlacot gyümivel, meg 2 mérõkanàl tàpszerrel, de ha màr hàrmat teszek bele, akkor se eszi. Most sajttal, joghurttal próbàlkozok.

2013. márc. 17. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!