Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy főzzek a kisfiamnak...

Hogy főzzek a kisfiamnak rizst és búzadarát?

Figyelt kérdés
Imádja a tejpépeket, most fogy el egy doboz, és arra gondoltam, hogy én főznék neki ilyet. Úgy főzzem, mintha tejbegrízt csinálnék csak vízzel, ugye? És a rizst botmixerrel törjem össze? Reggelire, vacsira kap pépet, délbe főzeléket, uzsira almát.

2013. márc. 28. 08:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen,ugyanugy főzd mint tejjel!Csak izesitsd be,mert maga a rizs nem jó izű!
2013. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam egy nagyon pici cukrot raknék bele, hogy legyen vmi kis íze.
2013. márc. 28. 08:14
 3/12 anonim ***** válasza:
De ha már cukrot teszel bele akkor miért nem tejjel csinálod?Nem lesz olyan finom vizzel meg cukorral!Milyen idős a kisfiad?
2013. márc. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a védőnő anno,hogy arra figyeljek hogy jól főzzem meg,bár nem tudom mennyi idős a fiad,de nekem azt mondta mehet fele tej fele víz.

a lányom akkor kb 8-10 hónapos volt.

2013. márc. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
6 hónapos volt, tejet még nem szeretnék neki adni! :)
2013. márc. 28. 08:34
 6/12 anonim ***** válasza:
akkor szerintem 2 hónap mulva csinálj neki tejjell.Mert ez igy iztelen lesz!
2013. márc. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én tápszerrel csinálnám a helyedben. Vízzel semmi íze nem lesz. Én pl tegnap csináltam a 9 hónapos kisfiamnak pudingot, tej helyett tápszerrel, imádta. Következő nálunk is a tejberizs lesz tápszerből
2013. márc. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy jól beáztatom a rizst, hogy a keményítő kissé kiázzon, aztán jól megfőzöm pici sóval olivaolajjal, ha megfőtt hideg vízzel jól átöblítem még párszor.Ebédre szoktam neki adni főtt brokkolival jól összeturmixolva botmixerrel, az én kisfiam szereti nagyon, bár ritkán adok neki, mert hasfogó, de heti egyszer max 2x simán belefér.

A grízt pedig szintén vízben megfőzöm, só nélkül és gyümipürével, valamint egy kis darált kekszel összekeverem neki, az is lemegy mindig uzsonnára :)

6 hónaposan már adtam neki.

2013. márc. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!! :)
2013. márc. 28. 09:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Én tejberizst tápszerből és rizspehelyből szoktam csinálni. De ha rizsből készíteném, akkor én is tápszerrel turmixolnám össze.
2013. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!