Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos babátoknál kiváltott...

6 hónapos babátoknál kiváltottatok már 3 étkezést?

Figyelt kérdés
Reggel anyatej, 9-10 körül gyümölcs, vagy épp ami van itthon, akár cukkini, dél körül szintén, délután tejpép, vacsira anyatej, meg éjszakai is anyatej, ha felébred. Vásárolom az anyatejet, mert az enyém elment már. Ha nincs elég, akkor tápszert kap. A védőnő tanácsa az, hogy reggel,meg este mindenképp anyatej vagy tápszer legyen,meg éjszaka is, ha kell. Mi a véleményetek?

2013. ápr. 20. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem jól csinálod! Nálunk is hasonló a helyzet:

reggeli: cici és tápszer

tízórai: gyümölcs néha keksszel

ebéd: főzelék

uzsi: tejpép

vacsi: cici és tápszer

éjjel: cici

Szerintem is fontos, hogy kétszer még kapjon tápszert vagy anyatejet.

6 hónapos lesz

2013. ápr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lányom reggel gyümit eszik,délbe főzelék,délután gyümölcs,vacsira tápszer.Esetleg ha korán ebédel,akkor a délutáni alvás elött eszik még anyatejet vagy tápszert.Reggel nem hajlandó csak gyümit vagy néha pépet enni.6hós múlt
2013. ápr. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Annyi, hogy valamikor nem gyümölcs, hanem épp cukkini, vagy brokkoli van tízóraira is.Mert ha főzök neki, és többet, akkor 2 adagot készítek ki aznapra, meg másnapra. De amikor húsleves van, és így jön ki, akkor az ebédje meg répa-krumpli általában húslevessel.

Szóval az sem baj, ha nem mindennap kap gyümölcsöt? Mondjuk almát legtöbbször reszelek neki a zöldségekhez,mert azzal szívesebben megeszi.


A főzelékeket te hogy csinálod?Megköszönném,ha leírnád.

2013. ápr. 20. 07:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem jó, ahogy csinálod. Csak annyi, hogy tízóraira én nem adnék neki azt, amit ebédre kap, mindenképp gyümölcsöt, szerintem fontos, hogy mindennap egyen gyümit. Amúgy teljesen jó, én is így csináltam, csak mi már éjszaka nem ettünk ennyi idősen.

Itt nagyon jó recepteket találsz: [link]

2013. ápr. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Szerintem nem baj, ha egy nap kétszer adsz neki főzeléket, ha épp sokat készítettél belőle.

Én úgy csinálom a főzeléket, hogy mindent krumplival vagy rizzsel sűrítek. Egy hete most már kap egy kocka csirkemellet is a főzelékbe.

2013. ápr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egy nap nem eszik kétszer ugyanazt. Egyik nap főzök neki vmit, és abból, másnapra is teszek el egy adagot. Pl. tegnap cukkinit főztem neki 2 darabot. Megfeleztem.Azt kapott tegnap tízóraira almával, ebédre répa-krumpli-húsleves, délután vaníliás tejpép. Ma is evett cukkini-almát, csak még raktam bele neki egy kis kekszet is. Az ebédje most mondjuk bébikaja lesz. Spenótot kóstoljuk ma meg. Délután pedig sinlac és 1 alma.
2013. ápr. 20. 10:55
 7/8 A kérdező kommentje:
Jah, valamikor ha sűrűre sikeredik egy kaja, tápszerrel, vagy anyatejjel hígítom.
2013. ápr. 20. 10:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is jól csinálod.Az én fiam 5 hós múlt,de még csak naponta egyszer kap gyümit,vagy főzeléket ebédre.A többi étkezés nálunk még csak szopi,kiegészítve táppal.Lassan majd megpróbálkozok kiváltani a délelőtti szopit is gyümölccsel,aztán ugye ebédre főzelék,uzsira meg mondjuk tejpép.Kb ógy,ahogy nálatok is van.
2013. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!