Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Két hónapja kezdtük a hozzátáp...

Két hónapja kezdtük a hozzátáplálást. AZ alábbi a kérdésem. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
A kisfiam fél éves. Kb másfél hónapja kezdtük a hozzátáplálást orvosi javaslatra. Elején csak kóstolgattunk ezt azt, nagyon bejöttek neki az új ízek. Most kb két hete, már elhagytuk a délelőtti tápszert. Aztán egy hete már az ebéd utánit sem kéri. A gyümölcsből és a főzelékből is a múlt héten megette a 190gr-os üveget. Látszólag jó kedvű és ugyanolyan bolondos mint szokott lenni. De. Az ismerőseim azzal riogatnak hogy mekkora adagot megeszik ebből még gond lehet, mert az ő gyerekük hét hósan nem ette meg az üveg bébikaját.... Szerintetek akkor most ne adja neki csak fél üveget????

2013. máj. 13. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan add neki, főleg, hogy már kiváltottad a tápszert. Az én gyerekeim is megették az egész üveget, meg is kell, ha nem kap utána tápszert.

Az ismerőseidre ne hallgass, ha a te babádnak így jó, akkor egye csak meg az egész üveget.

2013. máj. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugvás, hogy van aki nem támad le.... :)
2013. máj. 13. 09:02
 3/11 anonim ***** válasza:
7 hós volt a fiam, amikor itt járt a védőnő. Kérdezte, mennyit eszik meg bébiételből. Mondtam, hogy kb. egy üveg, de nem mindig az egészet eszi meg. Azt mondta a 190 grammost meg kéne ennie. Mi olyan 5, 5és fél hósan kezdtük hozzátáplálni. ha éhes, egyen nyugodtan:)
2013. máj. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Nekem kóstoltatás sem volt, második nap követelte az egész almát, azóta felnőtt adagokat eszik. Örülök neki, nagyon jó evő! Aki mást mond, irigy, mert üldözheti a kajával a gyerekét.
2013. máj. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
4 hónapos volt a fiam mikor elkezdtük a hozzátáplálást, 2 hét múlva már megette a 190g-os bébiételt. Ha eszi add neki nyugodtan.
2013. máj. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok, jól indult a napom :)))))
2013. máj. 13. 09:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Lányomnak is 4hósan kezdtem,de eleinte 2-3napig kapott egy üveg gyümit.5hósan napi 1üveget kapott.5,5hósan beindult neki,azóta reggel egy üveg gyümi vagy 200g tejpép,délbe egy üveg főzelék,délután egy üvegnyi gyümi.Esetleg napi 1x krémtúró,meg eszik kenyeret amikor szendvicset eszünk.Vacsi tápszer.Nem hajlandó a tápszert semmikor máskor elfogadni.Lányom ha házilag csinálom neki a gyümit/főzit,akkor 250grammot is betol.Babakaja után meg hamarabb éhes.Eddig hallgattam sokat eszik,túl nagy baba...Most meg keveset eszik,mert a napi 3x rendes kaja plusz 1 tápszer kevés,mert 5x egyen...Hát nem tömöm én meg ha nem kívánja.Nem kicsi és nem eszik keveset.Bár lehet az a gond,hogy 6hósan 8420/69volt,most 7hósan 8520/74-75,tehát nem hizott,de tudja a védőnő pedig,hogy nagyon beteg volt és 1hétig nem evett semmit.
2013. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan csináld így. Nekem 6,5 hós a fiam. Kezdetektől cumisüvegben kapta az anyatejet. Mára eljutottunk oda, hogy szinte csak a kanalas kaját hajlandó megenni, de abból kb 230 ml-nek megfelelő adagokat. Tegnap este muszáj voltam sinlacba keverni anyatejet,mert éhes volt, de nem kellett a cumisüvegből. Nekem már csak reggel és este kap anyatejet, ha kér. A védőnő azt mondta, hogy ha éhes jelez, mindegy mit adok neki. De azért napi 1szer kapjon anyatejet. valahogy. Így a kajákba kutyulgatom neki.

4 hós kora óta hozzátáplálok.

2013. máj. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom 6 hónapos.4 hónapos kora óta elkezdtük a hozzátáplálást szintén orvosi tanácsra.

Van,hogy 1.5 2 üvegre valót megeszik a lányom ebédre.:)

Barátnőm kislánya 9 hónaposan kevesebbet eszik.De hát ugye mi sem vagyunk egyformák ahogy ők sem.

Én adok neki ha kéri.

Nem kövér mert 8200gramm és 72cm a születési súlya pedig 3950gramm volt és 54cm.

Szerintem annyit adj neki amennyit kér.:)

2013. máj. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, de utálom ezeket az összehasonlítgatásoka! az enyém így, az enyém úgy csinálta (ez most a kérdezőt kioktatónak szól "az ő gyerekük hét hósan nem ette meg az üveg bébikaját." mondatra reagálva). Én ugyanilyen bizonytalan vagyok , mint te kedves kérdező, de egy biztos, 9 hónapos még csak a kislányom, de rájöttem arra, hogy az anyai ösztön úgyis megsúgja, hogy jó vagy nem, ahogy csinálom. Hallgasd meg az okoskodók véleményét és csináld úgy ahogy jónak érzed és add oda azt a 190 gr bébikaját, ha ízlik a babádnak és örülj neki, hogy eszik és fejlődik rendesen!..,Lesz még egy két okos már halálra tapasztalt anyuka (most nem a gyakori kérdések oldalra, inkább ismerősökre gondolok),aki villog azzal, hogy milyen jól csinálta...és van egy olyan érzésem, hogy ennek jó darabig nem is lesz vége :-). Bízz magadban és add oda a kaját!
2013. máj. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!