Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keményebb széklettel mi a...

Keményebb széklettel mi a teendő? Egy hete kezdtük a hozzátáplálást. Két napig almáztunk, de nem volt kaki, így azóta barackozunk.

Figyelt kérdés
Eddig sok és laza kakija volt, de tegnap és ma keményebb (egyben van és szárazabb).
2012. aug. 15. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Főzöd almát vagy nem? Mert ha nem, az okoz széklet rekedést!

Én úgy csináltam anno,hogy egy alma lekockázva,meg pároltam hogy ellepje a víz egy picit utána turmixoltam.De keverheted barackkal is.Ha makacs a széklet,akkor főz neki egy kamilla teát és decinként tegyél bele egy kávés kanál cukrot.

2012. aug. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Almát már abba hagytuk, és 4 napja csak barackot kap. A 2 első nap sok kaki volt, de tegnap és ma kemény.
2012. aug. 15. 11:38
 3/8 anonim ***** válasza:

A pépeshez kicsit keverj több folyadékot(főzőlevet, anyatejet, stb....)


Én pl őszilével(természetesen üveges bébiital) kezdtem, és mindenhez tettem neki hozzá.

Gondolj bele, eddig csak folyékonyat evett,azt kellett megemésztenie, most meg hirtelen belegyömöszkölnek szilárd kajcsit, persze, hogy megterhelő neki.


Az első hónapban mindent folyósabbra készits neki.


Jó kanalazásokat kívánok nektek!!!

2012. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor megint hülyeséget mondott a védőnőm (ahogy szokta), mert ő azt mondta, hogy ne turmixoljam neki teljesen össze, hanem reszeljem, hogy darabos legyen :(!
2012. aug. 15. 11:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Elő vagyok én mikor hozzátápláltam 1hétben csak levet adtam neki mindig 1-2 kanállal többet.Aztán 4 nap múlva kevertem bele pürét 1 kanállal az első 1-2 hét erről szólt.Mennyi idős a babád?
2012. aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy a védőnők ilyenek pláne akik most kerültek ki az iskola padból,gyerekük sincs minket meg osztanak hogy már pedig így kell csinálni.Az én védőnőm 26 éves én meg 30.Kár hogy az öreg motorosok eltűnnek! Nekem az első védőnőm annyit segített,mindent adott nyomtatott hozzátáplálási táblázatot,mutatott házi praktikákat.......ohhhh :-))
2012. aug. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
egy hét híján 5 hónaposak vagyunk.
2012. aug. 15. 15:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor én mindenképpen hígításosan kezdeném el neki adni,hogy szokjon hozzá a kis gyomra vagy tejes hígítással vagy vízessel.
2012. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!