Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónapos babám szinte csak...

9 hónapos babám szinte csak tápszert eszik, mivel próbálkozzak, hogy ez változzon?

Figyelt kérdés
4 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást és be is vezettem már neki sokmindent. Nem veszem észre rajta, hogy nem ízlene neki, a kanalazás is jól megy csak egyszerűen a mennyiségekkel van baj. Csak a tápszerből eszik értékelhető mennyiséget. Úgy néz ki egy napunk, hogy 5x eszik. Tízóraira kap gyümölcsöt gabonával, esetleg tejpépet, ebédre pedig zöldséget hússal, de ezekből nagyon keveset eszik, a többi tápszer. Nem lesz így baja?
2013. máj. 16. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Az én kisfiammal (8 és fél hós) ugyanebben a helyzetben vagyok. Eddig szépen ette a fõzeléket, gyümit, tejpépet, de mostanában egyre kevesebbet eszik ezekbõl, 1-2 kanál után már csak sír és köpi ki. Én arra gyanakszom, hogy a tápszer jobban ízlik neki. Azóta kezdte, hogy tápszert váltottunk nála 7 hónaposan. Vagy még az elképzelhetõ, hogy nincs türelme kanalazgatni, inkább hamar meginná a tápszert, aztán menne játszani. Az én fiamnál ez is közrejátszik :)
2013. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tudom, furán hangzik, de játszatok az étellel. Baromi uncsi lehet kanállal etetve lenni, úgy, hogy se jobbra, se balra. Én játszom a babámmal evés közben: repülőzve jön a kanál, rajzolunk az etetőszékre a püréből, tésztanyaklánca van, gyümölcsléesést csinálunk. A gyerekek élvezik a hangokat, színeket, anyagokat, amiket az ételek kínálnak, szeretnek maszatolni, így tapasztalják az ételek textúráját, a folyékonyt a szilárddal összekeverhetik, stb. Egyszer ilyen picik, hagyd, hogy koszoljon, aztán majd szépen letakarítasz és mehettek pancsizni.
2013. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!