Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos a babám. Gyümölcsöt...

6 hónapos a babám. Gyümölcsöt szereti, zöldséget nem hajlandó enni. Hogyan tudom neki bevezetni?

Figyelt kérdés

Anyatejes baba, napi kb 4-5X szopizik, és minden 3.nap eszik almás, barackos,banános pépet kekszel, amit imád. De a zöldségeket ( répa, tök, krumpli,cukkini) nem hajlandó megenni, hetente 1 alkalommal próbálom mindig megkóstoltatni vele. Függesszem fel 3-4 hétig a próbálkozást? A zöldségekben található vitaminok nélkülözhetőek még neki?

Lassan már főzelékeket kellene bevezetnem neki,de így nem fog menni...


2013. máj. 19. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem vagytok elkésve. Anyatejes babának elég még amit most kap. Bár az én kislányom mindent szeretett és nem kellett neki keverni, de a gyümi-zöldség mixet szokták szeretni. Keverj az almához krumplit, hátha úgy megeszi. De ha nem, az sem baj, ha most kezdted volna a kóstoltatást, az is jó lenne :-)
2013. máj. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem sem vagy elkésve...mindennap adhtsz már neki gyümölcsöt, 2 szopi között. A zöldséghez keverj gyümölcsöt, valószínű, hogy az édes íz jobban bejön neki azért nem eszik zöldséget.

A kislányom volt ilyen...csak gyümölcs ill. a gyümölcs-hús kombinációt ette meg. Az anyukám tiszta beteg volt, hogy a gyerek nem eszi meg az ő húsleveséből a zöldséget. Én mindenhez banánt tettem, így ette a zöldséget is. Nekem borzasztó íze volt, ő szerette. Próbáld neki a sütötököt is.

2013. máj. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a krumplit úgy, hogy keversz hozzá egy kis anyatejet. Ha nem eszi meg kicsit megsózhatod a vizet, amiben főzöd, hátha úgy megeszi. A krumplihoz keverhetsz bármit, gyümölcsöket is. Ezek megédesítik a krumplit. De a répa is megédesíti. Én pl szoktam adni neki alma-répa-krumpli keveréket. Kísérletezz, elkésve még nem vagy! :)
2013. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké. Akkor megpróbáljuk almával keverni. Csak kezdek aggódni, mert ugye a vas az anyatejből hiányos eléggé... Én imádom a zöldségeket mondjuk a gyümiket is, terhesség alatt is rengeteget ettem, remélem ő is megszereti majd.

A sütötököt még nagyon az elején próbáltam, úgy köpte ki mintha sót adtam volna neki :)

2013. máj. 19. 10:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Külföldön ezért kezdik a hozzátáplálást a zöldséggel, és csak utána a gyümivel. Sok baba megismeri az édes ízt és utána nem hajlandó a zöldséget megenni. Próbáld keverni neki.
2013. máj. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Jaj képzeljétek főztem krumplit, kevertem almával úgy, hogy egy kanál alma, egy kanál krumpli, és evett belőle, nem köpte ki. De örülök. :)

Igen én is zöldséggel kezdtem annó, a sütőtökkel, de mint írtam kiköpte, az almát meg megette. Na de remélem fokozatosan a zöldségekhez is hozzászokik.

2013. máj. 19. 13:51
 7/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Nagyon örülök:) Valószínű, hogy az édesre lesz rácuppanva a babád..:)

Azért a sütőtököt ne add fel...almával:)

2013. máj. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:) Nem csodálkozom, én is édességfüggő vagyok. :) Oké, akkor 2 nap múlva megint krumplis alma, utána is, és kb 1 hét múlva meg akkor sütőtök-alma.
2013. máj. 19. 15:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a kisfiamnál úgy csináltam, hogy fokozatosan csökkentettem a gyümölcs mennyiséget a gyümölcs-zöldség mixben.
2013. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!