Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor és mit adtatok először...

Mikor és mit adtatok először babátoknak anyatejen kívül mást is?

Figyelt kérdés

2013. máj. 24. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Én először kislányomnak 4 hónaposan adtam reszelt almát és vaniliás tejpépet! Sokszor kellett próbálkozni,mert futcsa volt neki a kanál!:)
2013. máj. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan adtam neki először az almának a levét.
2013. máj. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
4 hónapos lett, mikor egy pici almát kóstoltattunk, 5 hónaposan pedig egy kis sütőtököt. Igazán majdnem 7 hónaposan kezdtünk napi szinten kanalazni, de most 10 hónapos és még mindig inkább csak szopizna....a falatkákat jobban eszegeti mint a püréket..de ha anyatejes, ha tápszeres, 6 hónapnál előbb nem érdemes elkezdeni, mert nem tudja jól megemészteni, és megállhat a gyarapodásban :S
2013. máj. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kisfiam még csak 5 hetes. Szóval akkor még ráérek ezzel a témával foglalkozni.

Csak az üzletekben nézegetem, hogy a bébiételek, tejpépek, babaitalok, teák, stb mind 4 hónapos kortól javasoltak, és a kertünkben is terem néhány gyümölcs, de akkor ezek szerint jobb, ha várok vele majd kb 6 hós koráig.

2013. máj. 25. 13:23
 5/9 anonim ***** válasza:
az én kislányom is 5hetes de én is ezen gondolkodok hogy mikortól adjak neki mást. igaz az enyém tápszeres.
2013. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Sziasztok anyucik! :)

Lehet leleszek cseszve hogy mekkora felelötlen vagyok meg blabla...

Az én kisfiam 2honaposan (VÉLETLEN: számbol kilogott egy picike és a száját hozzá tette és nyalni kezdte 2-3nyalást hagytam neki) csokit evett elsőnek jol kikente magát vele de láttszott hogy izlik neki.. Anyatejes a babucim. És azota már (2honap 1hetesen) kanálbol higtejbepapit kostoltattam (kiskanál hegyén volt icurka), soskafözeléket, leszürt húsleves levét. Banánt ettem akkor megnyalta. Minimális kostoltatással nincsen semmi gond!! "Mindig" szoktunk neki izleltetés gyanánt mutatni neki valami ujjat és örül is, vannak persze grimaszok, de így hamarabb szokik hozzá az ízekhez.

Egyik ismerősömnek az anyának nem volt teje és pénzük se (kb.20éve) és csirkepörkölt volt otthol és az ismerös azt kapott leturmixolva 2HONAPOSAN! semmi baja nem lett max kevesebb füszer hogy ne terhelje meg a pocakját! Bátrak legyetek a kostoltatással nagyobb sikeretek lesz később az etetéssel (állítólag nem lesznek annyira finnyássak).

2013. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Huszárné Sánta Viktó válasza:

Kedves kérdező!


Nekem 2 gyerkőcöm van,egy 11 éves és egy 6 éves.Mind kettő csak anyatejes volt a lány 6 hónapos koráig szopizott,de őt 4 h-tól már elkeztük hozzátáplálni,de akkor is csak kizárólag 2 hétig először csak gyümölcslével(babáknak valóval)majd ezután gyümölcs desszerttel és ha boltban veszed mindig figyelned kell,hogy korban megfelelő legyen neki.A kisfiam 6h-ig kizárólag szopizott és mivel nyári kánikula volt egy kis baba vizet(JANA)Adtam neki.És ezután őnála is ugyan így keztük el a hozzátáplálást.Nekem ő mindent kanállal evet,mert nem cumizott és cumis üvegezett.Én nem ajánlom neked a nem neki való táplálékok korai adását,mert nagyon fejletlen a gyomruk és akár allergiás reakciókat is válthat ki.Ismerős 4 hónaposan disznó pörköltet adott a lányának és allergiás is lett a disznó húsra és még a rizsre és a őszibarackra!A tejtermékeket 8 hónapos kor előtt nem igazán ajánlott adni.Nekem a lányom például az epres,málnás és erdei gyümölcsös Danon joghurttól ki pattogott!De ha a Dr néniteket és a Védőnőtöket megkérded mit adjál a babának adnak tanácsot hisz ezért vannak,hogy segítsenek!De a tápszeres babáknak hamarabb szokták kezdeni a hozzátáplálás.De akkor sem csokival és hasonló dolgokkal!De az a legbiztosabb ha tényleg rákérdezel,mert a trend mindig változóban van láthatod még 11 éve,már 4. hónapban lehetett más kaját bevezetni 6 éve már azt nyomták,hogy 6. hónap előtt még teát sem adjunk a babának.Igaz meg is lett az eredménye a kisfiam 3 éves koráig szopizott!!!Remélem tudtam segíteni.Szia Viki

2013. máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha 6 hónaposan bölcsibe kell mennie, szerintem is kóstolgathat 4 hós kortól, hogy 6 hónaposan, ha le kell szorítani a szopik számát, könnyebb legyen a bőlcsödei gondozók dolga. De ha otthon maradsz vele, ráértek 6 hó után kóstolgatni, kanalazni. Meglátod, addig jó, amíg nem kell hozzátáplálni, mindig filózni, mit kéne adni neki, már megint csak ennyit evett..stb..CSOKIT TILOS 2 éves korig, utána se nagyon javallt mivel koffeint tartalmaz, és székrekedést is okoz. Naná, hogy ízlene nekik, nekem is ízik :D Nem mérgeződnek meg semmitől, de nem tudják megfelelően hasznosítani, hiszen fejletlen az emésztésük..
2013. máj. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Gingi1231 válasza:
6 hós korig csak anyatej, utána frissen préselt almalé, majd almapép. 6 hósan jöhet még répa, krumpli, sütőtök, cékla. Semmit nem kell erőltetni, az a legideáilasabb, ha minél tovább szopizik. Hasznos nagyon W. Ungváry Renáta: A Kismama babakonyhája c. könyve, hogyan csináld a hozzátáplálást, csomó recept, mintaétrendek. Sztem antikvárban is kapható, vagy bookline-on olcsóbb, de amúgy 3900 Ft, nem olyan vészes.
2013. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!