Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Honnan tudhatom, hogy mikor...

Honnan tudhatom, hogy mikor válthatok már ki egy egész étkezést?

Figyelt kérdés
Most kezdtem hozzátáplálni a gyerkőcöt. Az ebéddel kezdjük. Kap tápszert, aztán répát. Na de honnan tudom, hogy mikor hagyhatom már el a tápszert az ebédből? Amikor megeszik már xy mennyiséget? Ezt nem értem, első baba, segitsetek.
2013. jún. 22. 08:04
 1/3 anonim ***** válasza:
Én először adtam a zöldséget, vagy gyümölcsöt és utána a tápszert. Egyre többet evett a zöldségből és egyre kevesebbet a tápszerből, egy idő után pedig már nem kért tápszert. Nálunk ez kb. 2 hónap után következett be, de van aki 1-2 hét alatt ki tudja váltani az étkezést. Ha először jóllakik tápszerrel, akkor már nem fog bírni sokat enni a répából. Persze ez nem baj, ha csak kóstoltatni akarod, de ha ki akarsz váltani étkezést akkor először add a zöldséget.
2013. jún. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azért adtam először a tápszert, mert a doki igy javasolta. Ez még csak kóstoltatás. Szóval 2-3 kanálka répát kapott kb.

Köszönöm a választ, most már van némiképp rálátásom, hogy hogyan is fog ez működni :)

2013. jún. 22. 08:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a cél az étkezés kiváltása, már pedig ha úgyis tápszert kap, akkor ez lenne, akkor praktikusabb először adni a zöldséget-gyümölcsöt, és ha már nem kér belőle de nem evett eleget (ez kb 150 g) akkor kell még neki a tápszer.

Akkor szokták fordítva, ha az ember még sokáig akar szoptatni, és minél később akar kiváltani egy-egy étkezést.

Az én lányom anyatejes és tápszeres volt, de már folyóban volt a tej. Úgyhogy nekem az volt a célom, hogy minél hamarabb kiváltsunk legalább 1 étkezést, és akkor a lefejt mennyiséggel nincs szükség tápszerre..

És a lányom nagyon is partner volt, nagyon tetszettek neki az új ízek, és gyakorlatilag 2 nap kóstoltattam vele, egyre nagyobb mennyiségeket, ekkor kapott még tápszert utána, harmadik nap viszont már megevett egy teljes adagot, persze még megkínálta tápszerrel, de már nem kért.

Szerintem ez így sokkal átláthatóbb és egyszerűbb. Szerintem próbáld ki...

2013. jún. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!