Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vegyem rá a babámat...

Hogyan vegyem rá a babámat arra, hogy szép nagyra tátsa a száját az etetésnél?

Figyelt kérdés
A kislányom 7 hónapos, 6 hónapig csak anyatejet kapott. A hozzátáplálásnál azonban a problémát nálunk nem is az ételek íze okozza, hanem az, hogy a szájával összezár. Hogyan csináljátok ti? Azt szeretném elérni, hogy ahogy közeledik a kanál a szájához, már nyissa is a száját. Próbáltam többféleképpen. A felső ajakhoz érintettem, adtam neki egy saját kanalat, mutattam a nagyra tátott szájat....
2013. jún. 26. 21:16
 1/5 anonim válasza:

Mondd neki, hogy a vonatnak bele kell mennie az alagútba...

És te is mutasd neki, hogy hogyan kapod be a falatot. Sőt jobb, ha egy gyerek mutatja meg, mert ugyebár a kicsik utánozni akarják a náluk idősebb gyerekeket. Ha egyszer már bekapja a falatot, akkor rájön utána, hogy jó dolog... :)

2013. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is küszködünk ezzel. Majdnem csak az őszibaracknak nyitja a száját. Már kb 1 hónapja próbálgatom. Egyik nap jobb, másik nem. Én a nagyobbat kérem, hogy beszéljen hozzá vagy próbálom nevettetni, kanál ilyenkor készenlétbe és bedugom a szájába. Együtt érzek Veled!
2013. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az en lanyom nagyon szereti a babakekszet (10hos) es a kenyeret...amikor adok neki pepet, es ha mar nem kellene neki, de tudom hogy nem lakott jol, mert nem evett eleget, akkor egy kis kenyerfalatot vagy kekszet kozelitek a szajahoz, erre o azt hiszi hogy azt kapja es kitatja a szajat...ekkor beleteszem a pepet, majd odaadom a kenyerdarabocskat is, hogy azert ne legyen csalodott ...nekem igy osszejon es mindig megeszi a fott etelt is.
2013. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont ugyanez volt a probléma annyi különbséggel, hogy tápszeres a babám. 6 hónapos kora után kezdtem a hozzátáplálást, és nem tudta sokáig rendesen kinyitni a száját, alig tudtam beledugni a kanalat. Pedig ízlett neki az étel és éhes is volt. Én minden falatnál megmutattam neki, hogy mit várok tőle: ÁÁÁ - HAMM :) Tetszett is neki, jókat nevetett, mire én bele tudtam tolni a kanalat a szájába :) Aztán idővel egyre ügyesebb lett, most 10 hónapos és úgy tátog, mint egy kis halacska :) Úgyhogy én azt mondom, kitartás, pár hét, és belejön majd!
2013. jún. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon jó érzés, hogy nem vagyok egyedül. Azt hittem, én csinálok valamit rosszul. Köszönöm a válaszokat, akkor folytatom türelmesen, majd belejön. :)
2013. jún. 28. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!