Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szerintetek mit csináljak? 10...

Mocsokmacsek kérdése:

Szerintetek mit csináljak? 10 hetes babám szomjas a melegben. Anyatejes, a hasfájása miatt Mecsek teát kapott. A sima forralt vizet nem issza, cukros vizet nem akarok neki adni. Arra gondoltunk, hogy 1 deci forralt vízbe belenyomjuk 1-2 meggy levét.

Figyelt kérdés

A babateát nem szeretnénk neki tartósan adni. A hasfájása már múlóban van, az utóbbi két napban nagyon híg lett a széklete.

A meggy saját, nem volt sosem permetezve és most az érik. Barackot biztosan nem adnánk, de almánk még nincs.

Volt valaki hasonló helyzetben?

Illetve hogy lehet "megszerettetni" egy ekkora babával a sima vizet?

Aggódok, hogy nem kap elég folyadékot, napjában 6-7 alkalommal eszik, de két evés között láthatóan igényli a folyadékot.

Köszönöm a válaszokat.



2013. júl. 6. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem szoptatod meg, ha szomjas? Úgyis csak az elejét fogja kiszívni, ha valóban csak inni akar. Mindkét mellből adj neki, akkor épp csak a szomjoltó előtejet szopja csak ki.
2013. júl. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Ha szomjas, szoptasd meg.

Azért nem fogadja el a vizet, mert nincs rá szüksége.

10 hetes babának ne adj még meggylét. (Se teát)

Biztos nagyon finom, fagyaszd le, aztán ha hozzátáplálod, adhatsz neki majd.


Nekem épp tavaly volt ennyi idős a babám, a legnagyobb kánikulában is elég volt a tej neki.

2013. júl. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Igen, tedd minél gyakrabban cicire, elvileg 6 hónapos korig elég neki az anyatej enni és inni is. Én nem adtam a lányomnak semmit, csak szopizott, nem panaszkodott, de amúgy sem fogadott el semmi mást. Szoptasd úgy félóránként, kínáld gyakrabban. A tejelválasztásodnak is jót tesz.
2013. júl. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Próbáltad már hogy te többet iszol, több vizet veszel magadhoz? És akkor a tej is lehet hogy jobban hidratálná melegben. Többféle vizet is ki lehetne próbálni. Csapvíz és ásványvíz helyett forrásvizet, vagy jó minőségű víztisztítóval szűrt vizet. És lehet hogy kipróbálhatnád hogy több salátát eszel, ugyanis a nyersek tudják legjobban átkonvertálni a tiszta folyadékot, akár tejen keresztül.
2013. júl. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Csatlakozom az előzőekhez: ne adj neki semmilyen gyümölcsöt, még pici hozzá és szerintem teát se. Ha sír, szoptasd meg. Ha vigasztalan egy hosszú szopi után is és 30 fok felett van a lakásban, kiskanálból vagy pohárból forralt víz (lehet, a cumival van gondja, de jobb is, ha nem kap). Az enyém is nyári baba volt, így csináltam. Hasfájásra az Infacol vált be.
2013. júl. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

3 hónapos volt a gyerekem mikor bejött a nagy meleg/kánikula


és 30-50 percenként cicizni akart

hát kapott

cicizett vagy 3-5 percet és elég is volt neki -- gondolom ekkor csak "ivott" egy kicsit :-)

kb minden 3-4-ik cicizés volt rendes vagyis mikor jól is lakott akkor 20 percig is cicizett és elaludt utána -- ekkor "evett"


szal tedd mellre amikor csak kéri, nem hiszem h tea vagy más kellene neki

a sima vizet meg majd megszereti mikor már vegyesen táplálod

2013. júl. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat, ciciztetni fogom. Csak aggódtam, hogy ha nem szívja ki az összes tejet akkor kevesebb fog termelődni. De mivel senki nem ezt írja, így megnyugodtam :)

Ment a zöld kezecske :)

2013. júl. 7. 11:21
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ha ugyanarra a cicire rakod vissza, akkor nem lehet gond (legalábbis ha kér 2 órán belül, és előzőleg nem szívja ki, csak a vizesebb elejét). Nálunk szerencsére hűvös a lakás, a múltkori kánikulában is csak 26 fok volt benn végül, az én picim nem kért gyakrabban, kinn meg nem voltunk, csak este
2013. júl. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!