Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gyümölcsszószt hogy édesítitek?

Gyümölcsszószt hogy édesítitek?

Figyelt kérdés

Még csak üvegeset adtam, abban nincs cukor. De akár alma, akár barack, akár meggyszósz alapjáraton savanyú. cukrot nem akarok, édesítőt se kéne.

Magamnak xilitet használok, meg steviát.


2013. júl. 16. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem kell édesíteni (magamnak sem tenném), max. a meggyet, ha magában adod.
2013. júl. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
17%
Cukorral. Arra is szüksége van a baba szervezetének. Az édesítők viszont károsak lehetnek.
2013. júl. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi szükség édesíteni a gyümölcsöket.

Én a meggyet is magában adom, imádja a lányom.

A gyerekek azokat az ízeket szokják meg amikhez mi hozzászoktatjuk őket, nem szabad abból kiindulni, hogy szerintünk az ételek sótlanok, savanyúak stb.


2-es, te meg ne írj baromságokat, kifejezetten cukorra semmi szüksége a szervezetnek. Szénhidrátra igen, de ezt megkapja cukor nélkül is.

2013. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg először édesítés nélkül, ha a cukor nélküli üvegest megeszi, lehet, hogy ezeket is elfogadja.

Ha nem, akkor én kevés cukrot tennék bele. Steviát semmiképpen, ezz gyerekeknek nem ajánlják. A xilit jó, viszont tudd, hogy nagyon apránként kell bevezetni, mert hasfájást és hasmenést okozhat, főleg piciknél.

2013. júl. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én babám az almát, barackot megeszi magában. A meggyet banánnal édesítem, nagyon finom úgy!
2013. júl. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2013. júl. 17. 05:43
 7/7 anonim ***** válasza:

A xilitet sem ajánlják 1 éves kor alatt, bevetezéstől függetlenül.

Én is úgy csinálnám, és csináltam is, hogy először megkóstoltattam natúron, és egyébként imádta, szerintem úgy örülnek az új ízeknek, és még nagyon letisztult az ízlésük, hogy egyáltalán nincsen rá szükség, ha érett gyümölcsről van szó.

Egyébként pedig gyümölcscukrot raktam olyan ételekbe, amibe igényelte kóstolás után... Szerintem ez a legjobb megoldás a piciknek.

2013. júl. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!