Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4,5hónapos kisfiam sajnos...

4,5hónapos kisfiam sajnos 2hetes kora óta tápszeres, kezdjem el a tejpépet vagy a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
A gyerekorvosunk és a védőnőnk szerint csak 6honapos kora után kezdjük el,de én azt egy picit tulzásnak tartom. Nektek mi a véleményetek? Egyébként nagy baba 67cm és 7,8kg 2nappal túlhordtam a pocakban.
2013. szept. 11. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem kezdeném el, de valószínűleg több olyan választ hogy kapni, hogy igen :) Ha elkezded, szerintem akkor gyümölcsökkel, de a tejpépet semmiképpen.
2013. szept. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi is tápszeresek vagyunk én már adtam neki 4 hónaposan az almát, őszit, krumpli, répa, sütőtök. Először egy pár kanállal majd itta a tápszert. kb. 2 hónap volt mire kiváltottunk egy étkezést amikor már nme kellett neki a gyümölcs után a tápszer adagja. Én először tízóraira adtam neki az almát majd 1 hét múlva őszit. Később mehet bele keksz is. Uzsonnára ette a tejpépet nagyon szerette és ez is egy teljes értékű étkezésnek felel meg. Most mindent megeszik a fiam nem válogatós és szerintem azért is mert időbe elkezdtük neki adni a zöldséget, gyümölcsöt. 1 éves kisfiú anyukája
2013. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elkezdhetsz neki adni mar gyumolcsot, alma, korte,barack-banannal keverve. Repa krumpli. Eloszor egy par kanallal.
2013. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem is ennyi idős kislányom én már adtam neki almát, répát, őszibarackot, és a korának megfelelő tejpépet amit imád is 4nap alatt sikerült ki váltani az uzsonnát.
2013. szept. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
Az orvosod és a védőnőd jól mondta, a tàpszeres babák esetében is érdemes várni 6 hónapos korig, nincs oka annak, hogy hamarabb elekzdjétek, semmivel sem feljettebb az emésztőrendszerük, mint az anyatejes babáké. Egy jó ideje ez a hivatalos ajánlás.
2013. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dehogy kell 6 hos korig varni, az en vedonom es gyerekorvosunk is azt mondta 4 hos kortol el lehet kezdeni a gyumolcsot, zoldseget. Nemhiaba vannak 4 hos kortol bebietelek, azokat nem disznek csinaltak,kedves utolso. Megis mibaja lenne a gyumolcstol, abban van vitamin, nem csak a tapszerben.
2013. szept. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is kezd el nyugodtan, ahogy előttem is írták. Gyümivel, majd jöhet a krumpli, répa, sütőtök. Az én babám is tápszeres volt és 4,5 hónaposan már kiváltottam egy étkezést... A lényeg, hogy fokozatosan szoktasd hozzá! A természetes étel szerintem jobb, mint a tápszer... A tejpépet csak ezután kezd el szerintem, én legalábbis így csináltam.
2013. szept. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindegy hogy anyatejes vagy tápszeres egy baba, tudományosan bizonyított mára, hogy a bélrendszere fél éves korára érik meg legkorábban más táplálék befogadására.

Sajnos a bébiétellobbi miatt még mindig ott sorakoznak a polcokon a "4 hótól adható" ételek.

Ez olyan, mint a cigaretta. Ráírják, hogy "halált okozhat", de árulják.

Üzlet.

Hallgass az orvosodra meg a védőnődre, jó hallani, hogy végre van, aki már tovább képzi magát, és nem a 30 évvel ezelőtti dolgokat szajkózza!

2013. szept. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!