Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Három hónapos kisfiamnak...

Vacsiné Gulyas Lilla kérdése:

Három hónapos kisfiamnak sajnos nem elég már az anyatej. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Szóval az elmúlt pár napban észrevettük,hogy a kincsünknek már sajnos nem elég az anyatej.Igény szerint szoptatom min.7* egy nap,de így sem termelődik szàmara elég.Próbàltunk neki adni a fagyasztott anyatejből,de nem fogadja el.Vettünk neki tàpszert,de azt sem hajlandó meginni.A segítségeteket vàrom,hogy mi tévők legyünk,mert természetesen a legcsodàlatosabb érzés,hogy táplálhatom a babánkat,de szörnyű,hogy nem elégítem már ki az igényeit. Most 6830 gramm a súlya. Előre is nagyon szépen köszönöm!!!

2013. aug. 29. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ezen a kettőn kívül más megoldás nem nagyon van. Nem lehet, hogy magát a cumit nem szereti? Próbáld a hónod alá venni az üveget az anyatejjel, mintha szoptatnád (tudom elég furán hangzik). Ha nagyon éhes lesz meg fogja enni. Ha így sem, akkor nem ártana felkeresni a gyerekorvost.
2013. aug. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 JnéHN ***** válasza:

Urtica urens 5 ch homeopátiás golyóval nagyon szépen lehet szaporítani az anyatejet, de lehet inni tejszaporító teákat is.

Vagy régebben a sörre szavazta (alkoholmentes) vagy a köménymag leve. Nekem bevált a narancslé is és a madártej.

Ezeket még próbáld ki, mielőtt feladsz minden reményt.

Egyébként meg növekedési ugrása van, azért is kell neki több tej. Ha a szervezeted erre rááll, akkor minden rendben lesz. De előbb próbáld ki ezeket is.

2013. aug. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne add fel, lehet, hogy egy növekedési ugrás, ha kell, szoptasd óránként. Ha éhes lenne, akkor elfogadná a tápszert/fagyasztott anyatejet.

Nem kell egyből tápszerhez kapkodni, szoptass, fejj, és így tovább, meg lesz az eredménye.

Nyugi. :) Lassíts, lazíts. :) Minden oké lesz, csak kell még egy pár nap, és ha ezen stresszelsz, akkor nem lesz több tejed.

2013. aug. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3 hónaposan is van egy növekedési ugrás, amit úgy tudtok átvészelni, hogy sűrűn szoptatod, akár 2 mellből is. Ez majd megnöveli a tejmennyiséget pár nap alatt4-5 is lehet. Addig nem hal éhen, de tedd cicire, akár óránként, ha ignyli, mert ez beindítja a tejtermelést.

Sok sikert!

2013. aug. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem elég? Az én gyerekem kb. 7 hónapos korában volt ilyen súlyú.
2013. aug. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tippeket/ötleteket! Természetesen igyekszem megtenni mindent a több tejcsi érdekében.Az alkoholmentes sör és a köménymagos leves kipipalva :) A narancsléről eddig úgy tudtam,hogy nem igazán ihatom,mert fajhat a babám hasa tőle,de akkor megpróbálom azt is! Mivel külföldön élünk itt nem tudom megvásárolni azt a homeopátiás bogyót. Ja igen és onnan tudom,hogy kevés számára a tej,hogy cicizes után,amikor màr a büfin is túl vagyunk sír a kisfiam!
2013. aug. 30. 10:31
 7/8 Zsófianyu ***** válasza:

Tedd mellre minél gyakrabban, szerintem helyrejön a dolog.

Amikor az én kisfiamnak volt növekedési ugrása 3 hós kora körül egy napig szó szerint csak szoptattam. Egy vasárnapi napra esett, beültünk a tv elé apa, baba és én, csak cicizett és aludt egész nap. Ilyenkor több összebújást is igényel a baba.

2013. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 JnéHN ***** válasza:
Külföldön még több fajta homeopátiás golyókát lehet kapni, mint idehaza és jobb áron is. Szóval csak menj nyugodtan gyógyszertárba és kérdezd meg. Én pl. Viburcol kúpot Ukrajnából hozok, volt már, hogy Kanadából küldött a barátnőm, mert csak ott lehetett kapni, meg rendelek Németországból és Ausztriából is.
2013. aug. 31. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!