Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen a 6 hónapos babátok...

Milyen a 6 hónapos babátok étrendje? Kisfiam anyatejes, de kezdjük bevezetni a gyümölcsöket, főzelékekeket, pépeket, még nem váltottam ki étkezést. Mekkora mennyiséget eszik a babátok?

Figyelt kérdés

Napirendünk:

Reggel - anyatej

Délelőtt- anyatej + kóstoltatás

Ebéd - anyatej, főzelék (kb. fél üveg bébiételnek megfelelő mennyiség)

Uzsonna - anyatej,gyümölcspép - kicsi gabonával, rizspéppel (10g pép, kb.90ml gyümölcs)

Vacsi- anyatej

Eddig almát, őszibarackot, sütőtököt, répát, krumplit kóstolt, most céklát és meggyet fogom kipróbálni.



2013. okt. 15. 11:44
 1/5 anonim válasza:
34%

az én kislányom 6és fél hónapos.

anyatejes volt, 4hónaposan kezdtem kóstoltatni gyümölcsökkel, aztán fokozatosan főzelékekkel. én úgy csináltam, hogy egyik nap adtam neki mondjuk ebédidőben egy pár kanál főzeléket, másnap már megette a 2decit, és nem kínáltam cicivel, így gyorsan ki lettek váltva az étkezések.

mára már mindent eszik.

a mai menü pl:

reggeli: tápszer (közben elapadt a tejem)

tízórai: tojásleves (amit magunknak főztem, csak kicsit kevésbé fűszeresen)

ebéd: rántott csirkemell krumplipürével

uzsonna: krémtúró, meg mondjuk egy túrórudi

vacsora: tápszer


a tápszerekbe mindig szoktam valami gyümölcsöt turmixolni, egyébként darabosat adok neki. alul van két foga.

nem biztos, hogy ez jó módszer, de én igyekeztem bátran hozzátáplálni.

2013. okt. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi még csak 3 hét múlva leszünk 6 hónaposak,de gondoltam leírom a napirendünket, mert hasonló a tiétekhez.

Reggeli anyatej, délelőtt anyatej, délelőtt és ebéd között adok gyümölcsöt (kb. 100gramm), ebéd főzelék ( kb. 1/3 vagy fél üveg, amennyit elfogad)+ anyatej, de néha már csak vizet kér hozzá, uzsonna anyatej vagy tejpép, vacsi tápszer (itt már nincs tejem)

Eszünk almát, öszibarackot, sárgabarackot, körtét, meggyet, szilvát, vegyes gyüm.püréket, sárgarépát, sütőtököt, brokkolit, krumplit. A főzelékeket nehezebben, lassabban tudom bevezetni, az édesebb ízekhez ragaszkodik.

4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, husit 6 hósan kezem a főzelékekhez adni. A fokozatosság híve vagyok. :)

2013. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszadó!


Komolyan írtad amit írtál?

Tojásleves,rántott csirkemell,stb?

2013. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Túrórudi??????



Mi lesz 1 hónap múlva?Halászlé, tejfölös gombával, és juhtúrós sztrapacskával?????????????????

2013. dec. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hát ez azért tényleg nagyon kemény... Egy ilyen pici gyereknek még nem is tudja ezeket az ételeket megemészteni rendesen, nem beszélve az étel allergia lehetőségéről. Tojás????

Rántott hús???

A kérdező remélem nem vette komolyan ezt a sületlenséget.

Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak, csak fokozatosan vezess be mindent, először a gyümölcsöket majd szép lassan a zöldségeket főzelék formájában, amit sűríthetsz anyatejjel ha van, ha nincs akkor krumplival, vagy sinlac-kal és sinemil-lel. Ha már megszokta az új ízeket, egy kevéske párolt csirmellet is lehet majd a főzelékéhez turmixolni. Az elején csak 100 g-ot tud megenni a kicsi, aztán utána már a 200g ( ennyivel jól fog lakni ) is menni fog neki.

2013. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!