Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Meddig adtatok reggel és este...

Meddig adtatok reggel és este tápszert a gyermeketeknek? Mit adtatok helyette?

Figyelt kérdés
2013. okt. 29. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
szia!gyermekem 15 hónapos és még tápszert adok neki reggel este.többen vagyunk anyukák ezzel így a baráti körből,szimplán anyagi okok miatt,kb ötöd annyiból jön ez így ki mint a junior italok,hogy az orvossal receptre íratunk sima tápszert.változatos vitamindús étkezések mellett megfelel ez nekünk.nem tudom te hogy vagy vele,de én valahogy óckodok hogy ezt tehéntejjel váltsam ki.a tápszerben mindenféle vitamin van,míg a tejről ez nem mondható el...
2013. okt. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy éves kortól adtam a lányomnak tápszer helyett Milumil junior gyerekitalt, 15 hónapos korig azt kapta, aztán áttértünk a tehéntejre, nem volt vele gond, imádja.

Viszont volt nemrég egy hányós-hasmenős betegsége, akkor tej helyett tápszert adtam neki, és azóta valahogy így maradt, főleg hogy itt az ősz, jön a tél, tavaszig így is marad...a vitaminok miatt!

DM 3-as bio tápszerét kapja, főleg kakaónak elkészítve...árban is teljesen megfelel és szereti a lányom.

2013. okt. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam 1 hete hagytuk el a tápszert.
2013. okt. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18 hónaposan reggel este ivott tápszertmajd egyik napról a másikra nem fogadta el. előtte ugy volt hogy 6 krül egy kis zsemle felvágottal vagy ilyesmit evett aztán 8kor tápszert és aludt. utánna avcsit áttettük fél nyolcra es csak viyet volt hajlandó inni.
2013. okt. 30. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az én kicsim 1 éves.Ezért kérdeztem. Felénk sokan kiváltották a reggelit. És csak este kap tápszerz vagy junior gyerekitalt. Nemtudom nálunk hogy legyen.2 foga van még csak így még a tápszerezést látom jónak. Amúgy miket adtok reggelire? Gyerkőcnek hányszor adtok kenyeret egy nap?
2013. okt. 30. 09:05
 6/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok ismét

Nálunk még reggel este megy a tápszer, ahogy írtam, tehát ez úgy nézni, hogy reggel már mondja is, amint kipattan a szeme, hogy "kókó" (kakaó) úgyhogy ezzel kezd, és utána kap szilárdat, amennyi jól esik. Tükörtojást pl, kenyeret nem nagyon eszik, inkább megeszik 3 paradicsomot magában, mint egy szendvics :) Sonkát is csak leeszi a kenyérről, úgyhogy én már nem is adok ilyenkor neki. Friss péksüteményt eszi csak meg, magában. Pl egy szelet kalács, egy fél kifli, de csak ha teljesen friss.


Este pedig fürdés előtt kb egy órával van szilárd kaja, ez hasonló a reggelihez, vagy ha az ebéd nagyon bejött neki, kaphat abból. Aztán fürdés után még kap szintén kakaót, igényli is...

19 hónapos jelenleg.


Egyébként 3 éves korig napi 500 ml tejalapú kaját ajánlanak a megfelelő fejlődéshez, szóval én nem hagynám el egyiket, szüksége van rá, és egyébként is szereti, miért tenném...

2013. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!