Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6,5 hónapos kisfiam reggel és...

6,5 hónapos kisfiam reggel és este kap már csak anyatejet cumisüvegből. De 150,100 ml-t eszik csak. Éjszakát átalussza. Szerintetek kevés?

Figyelt kérdés
Én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Sikerült gyönyörűen kiváltani 3 étkezést 2 hónap alatt. Délelőtt gyümölcs, ebédre főzelék, délután tejpép vagy Sinlac egy pici gyümölccsel. A reggeli, vacsi maradt anyatej. A tejpépet, sinlacot néha kihagyhatom és adhatok helyette gyümölcsöt?Mennyi anyatejet kellene ennie a fiamnak?És mikorra kell kiváltani az összes étkezést?Ti hogy csináltátok?Légyszi részletesen válaszoljatok.

2013. máj. 4. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
10 hónapos a fiam, de mi még 4-5-6x szopizunk, napközben 3-4. Igény szerint. Mondjuk 6 hónaposan kezdtem volna kóstoltatni, de elutasította, így 7 hónaposan kezdtük. 8 hónaposan evett meg tízóraira teljes mennyiséget, este felé uzsinak kapott Sinemilt zöldséggel, 3 hete kezdtük az ebédet, most eszik kb 150-et, de utána még szopizik. Nekem a gyerekorvos és a védőnő azt javasolta, hogy 1 éves koráig fő táplálék az anyatej legyen, tejpépet gyümölcsleveket nem kap. Nekem azt mondta amíg nem eszik teljes mennyiséget 180-200-at addig kínáljam cicivel is, a megette vízzel, akkor van kiváltva. Gyönyörűen fejlődik, 9 hónaposan volt 9 kg. Mondjuk én 1,5-2 éves koráig szeretném szoptatni reggel és este.
2013. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lányom 9 hónapos, reggel kap gyümölcsöt, délben meg este főzeléket vagy tejpépet és délután is gyümölcs, vagy babajoghurt. 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, mostanra 3 étkezést váltottunk ki, de reggel este és napközben is cicizik még. Amikor foga jön, éjjel is kér. Én a fiamnál egy éves korára váltottam ki az összes étkezést, onnantól csak este volt cici, 10 hónapos korától meg csak reggel este. 15 hónapos volt, mikor elválasztottam.

Nyugodtan adhatsz a babádnak gyümölcsöt sinlac meg sinemil helyett :)

2013. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen kihagyhatod,ehet gyümit akkor is.Ha hozzátáplálsz,annyit egyen tejet/tápszert,amennyire igényt tart.Lányom egyszer iszik csak általában.

6-kor kel kb,fél8-8körül egy üveg gyümi(190g) vagy kb ennyi tejpép.11körül egy üveg főzelék(190g) vagy házilag készítve 100-250g főzelék.Esetleg 1-2körül eszik 100-140mili tápszert,de csak ha kevés főzeléket evett.3-4körül eszik gyümölcsöt,fél-1üvegnyit meg falatozik kenyeret,ha épp azt eszek.7-fél8 vacsi tápszer 240-270mili.Beteg lett egy hete,azóta alig evett.Pár napja a reggeli gyümi megvan már,de alig ebédel meg vacsizik.Néha ébred éjjel,akkor tápszert kap.Ő most lett 7hós.

2013. máj. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az a jó neked kedves utolsó,hogy vacsira a babádilyen sokat eszik.Nekem kb 100 ml-nél megáll. Már nem szívja tovább.Oldalra fordul és alszik(sajnos nekem ölben ülve nem nagyon fogadja már el a cumisüveget, csak a kiságyban fekve). A reggeli szintén így van, csak akkor meg 100 ml-nél elkezd röhögni.Reggel annyiban másabb,hogy 1 óra múlva már éhes lesz,és akkor adok neki még pluszba.Így összejön a kb 150-160 ml. Egész nap kb 300 ml-t eszik maximum, amit úgy vélek kevés neki 6,5 hónaposan.Viszont a védőnő meg azt mondta,hogy a többi étkezéseit váltsam ki gyümölccsel-főzelékkel. Szóval nehéz.Mindenhol azt olvasni,hogy 5-8 dl-t kéne ilyen korban meginnia tejalapú dolgokból 1 nap.

Hol van az igazság?

2013. máj. 5. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!