Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy 10 hónapos baba már azt az ételt kapja amit a család többi tagja? Pl. Csípős kolbász, pattogatott kukorica stb.

Figyelt kérdés
A gyereknek láthatóan ízlik, de nem veszélyes ez?
2013. nov. 4. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
a szülők dolga.
2013. nov. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha azt nézem, hogy ez jó pár évvel ezelőtt is így ment és mégis egészségesek voltak a gyerekek, akkor semmit. Ha viszont azt, ami manapság az írott íratlan szabály akkor nem tartom helyesnek egy kicsit sem, mert a gyomra még nem tudja rendesen megemészteni. Megint más, hogy megkóstolja ha olyan az étel és kinézi a szádból, illetve megint más, hogy röhögve adod neki hagy egyen. Az enyém is megkóstolta ennyi idősen a pörköltből kifőtt húst, de egy falatnál nem is kapott többet.
2013. nov. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmi közöm hozzá,és másnak sem.Ez az ő dolga.
2013. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

Èn ezeket nem adtam a gyermekeimnek, még most Sem epdig 3 éves a nagy elmúlt.


lehet mondani, hogy nem lesz baja a gyermeknek...

De bele gondoltatok, hogy mitöl fáj egy 30 éves ember gyomra, pl zsíros füszeres ételtöl? na attól hogy szüleink már túl korán elkezdték olyan nehéz ételek etetését, amit a gyomrunk még nem Volt képes megemészteni rendesen, ami leterhelte sértette a nyálkahártyát...

Èn 32 éves vagyok, és képtelen vagyok zsírosat enni, mert megfájdul a hasam, ugyan így vagyok a paprikáva stb...

èn úgy vagyok vele, hogy egy élete van arra hogy kipróbálja ezeket, és nem kell aprócska gyerekként leterhelni a gyomrát. Szerteném ha gyermekem 30-40-60 évesen is tudjon bármit enni, ne legyen rosszul zsírosabb ételektöl...


A pattogatott kukorica nekem mumus, mert a kollégám 2 éevs kisfia ettöl fulladt meg.

2013. nov. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat. Az, hogy a szülők dolga és másnak nincs köze jozzá, nem tartozik közéjük, ugyanis nem írtam, hogy saját gyerekemről van-e szó, így ez nem válasz a feltett kérdésemre, hogy nem jelent-e ez veszélyt a gyerek egészségére nézve.

Aki nem tud, vagy nem akar válaszolni,skippelje a kérdést. Köszönöm.

2013. nov. 4. 13:15
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Én nem hiszem, hogy harmincegynehány évesen felmerülő problémák ebből fakadnának. Olyan mindegy, hogy valaki 10, 12, vagy 20 hónaposan kezd ilyyeneket enni. Ha egy gyerek nincs halálra éheztetve akkor úgysem eszi meg a valóban csípős kolbászt, stb. A pattogatott kukorica valóban veszélyes lehet a félrenyelés miatt, de gyakorlatilag bármilyen kajától megfulladhat egy ekkora gyerek. Akár egy kiflimorzsától is.

Alapvetően nem gondolnám hogy bármilyen maradandó egészségkárosító hatása lenne. Persze Brit kutatók be tudják bizonyítani az ellenkezőjét is :))

2013. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyetértetek abban, hogy a rágás folyamata rendkívül fontos. Rágás nélkül nincs bélműködés, a belek helyes működése nélkül pedig nincs egészséges élet?

Vajon mennyire képes egy 10 hónapos, jó esetben 6 apró fogacskával(Nem rágófogak!!) rendelkező baba alaposan megrágni pl húsokat?

Egyetértek, hogy megfulladni bármitől lehet. Sajnos egy közeli ismerősünk 4 éves gyermeke egy félrenyelt sárgarépa darabtól fulladt meg és bár sikerült újraéleszteni, kómába esett.

2013. nov. 4. 13:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Az hogy ugyanazt eszi, nem jelenti hogy ugyanúgy is. Az én lányom pl le se szarta a bébikajákat, viszont a pörköltet imádta 10 hónaposan. A husit leturmixoltam, a tésztát összetörtem villával. Ő meg jóízűen elnyammogta. :) Ja és a darált húst is simán meg tudja enni.
2013. nov. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez esetben az ugyanaz azt jelenti, hogy ugyanúgy is.Értsd: a gyerek kap a kezébe egy rőf kolbászt,vagy egy sült csirke combot amit szépen elmajszolgat.

A pörkölt ha pürésítve kapja a gyerek vagy kisebb darabokban túl nagy gondot nem hiszem, hogy okoz hiszen olyan összetevőket tartalmaz amit egy 10 hónapos baba már egyébként is kaphat. Ez számos más ételre is igaz. Ha a gyerek nem eszi a bébiételt persze, hogy nem hagyod éhezni, de gondolom olyan összetevőket tartalmazó ételt te sem adtál neki amit ebben a korban még nem javasolnak, esetleges allergizáló hatása miatt.

2013. nov. 4. 19:08
 10/10 anonim válasza:
akkor nem is a kolbásszal van a gond, hanem hogy kevès foguk van, ès azzal rágnak? Hát ha a kemèny kiflicsücsköt ès babapiskòtát elrágják, a puhább kolbász nem gond.
2013. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!