Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák! Tudnátok tanácsot...

Anyukák! Tudnátok tanácsot adni, hogyan is csináljam a kóstoltatást/étkezés kiváltást?

Figyelt kérdés

Kislányom novemberben betölti a 4 hónapot, sajnos jó ideje már csak tápszert kap Nutriton sűrítővel. A hónap végén vagy december elején szeretnénk elkezdeni az ételek bevezetését. Azt, hogy miket kaphat, már tudom, de valamivel nem vagyok tiszában. Írjátok, hogy az elején csak 1 kiskanál, aztán 2, aztán 5... stb. Ilyenkor mindig készítsem elő a bekevert tápszerét is és ha megette pl. az 5 kanál almapürét, akkor adjam utána egyből a tápszert? Vagy inkább két étkezés között kóstoljon, amikor még csak pár kiskanálnyit enne? 6-szor eszik: 5-8-11-14-17-20 körül, persze ez nem ilyen szigorú, csak nagyjából! Melyiknél érdemes először kóstoltatni?

Ilyen pici adagokat (mint 1-2 kanál alma) hogy szoktatok melegíteni?


Ha már kaphat tejpépet, azt is fokozatosan, kanalanként kóstoltatjátok, vagy abból már az elején meg lehet csinálni egy adagot és talán meg is eszi egyből?


Mindenféle tanácsot szívesen fogadok a hozzátáplálással kapcsolatban, mert kicsit tartok tőle, hogy fog sikerülni! A védőnőnk sajnos nincs a helyzet magaslatán...


2013. nov. 13. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a rendes étkezés elött adtam.Almát nem melegitettem,egyszerüen szobahőmérsékleten volt.


Egyre többet fog enni belöle,és azt veszed észre majd hogy nem kéri a tápszert mert jollakott vele.

Én a tízórait és uzsonnát váltottam ki elöször.Egyszerre egyfélét kóstoltattam több napig,hogy lássam mi a reakcioja rá.


Tejpépet akkor adtam mikor már rájött hogy a kanállal is ennivalot kap,és evett is belöle majdnem normál adagot,én azt nem egy kanállal kezdtem.



remélem segitettem.

2013. nov. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! És mennyi almát csináltál először?
2013. nov. 13. 10:19
 3/6 anonim ***** válasza:
elöször lereszeltem egy felet és csak a levét adtam,majd másnap már 1-2 kanállal.A többit megettem én,igy nem vész kárba:)
2013. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az eleje elég macerás minden téren. pl. a gyerek nem mindig veszi szívesen a kanalazást, ezért én nem mindig csak tízóraira vagy csak uzsira adtam neki az almát -ezzel kezdtünk. hanem ha éreztem, h. nah most nincs kedve hozzá de., akkor du. kapott. szívesen evett, így viszonylag gyorsan haladtunk. tejpépet pl. elsőre megevett egy minta zacsival, ami postán jött.

az almával még könnyű kis adagot gyártani, mert annyit reszelsz, amennyit gondolsz. de ha már botmixerrel készítesz, az pl. darabosan hagyja a kis adagot. így én mindig többet készítettem és megettem a maradékot.

gyümit soha nem melegítek, ha mégis, akkor lábasba víz, az üveget meg bele állítom.

ha egyszerre jó sokat készítesz, fagyaszd le, és könnyű csak elővenni. nekem tele van a fagyó babakajával :)

2013. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Több módja is van a hozzátáplálás elkezdésének, neked kell eldönteni, hogy melyik szimpatikus.

Kínálhatod tápszer után, tápszer előtt, vagy rögtön próbálkozhatsz kiváltani 1 étkezést.

Mi tejpéppel kezdtük, a délutáni étkezést váltottam ki vele, rögtön megevett egy adagot. Úgy voltam vele, hogy majd csak 1-2 kanállal fog kapni, de sikított érte, úgyhogy megadtam magam. Aztán a tejpép helyet kb 2 hét után már gyümölcsöt adtam, először az üveg egyharmadát ette meg. Boltit kapott jó sokáig, úgyhogy nem óvatoskodtam almalével, meg ilyesmikkel. Közel s távol nincs a családban ételallergia, szóval bátor voltam.

[link]

2013. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy ha új ételt vezetsz be, azt 2-3 napig kapja egymás után, és akkor ki tudod szűrni, hogy esetleg allergiás-e rá, vagy fáj-e tőle valamije.
2013. nov. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!