Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ezek a préselt halrudak...

Ezek a préselt halrudak mennyire biztonságosak? Ti adnátok belőle egy 8 hónaposnak? Van olyan aki adott már?

Figyelt kérdés

Aki adna,az apróra tépve,vagy egészben?


4 foga van a fiamnak,most jön az 5-6. Szépen rág vele,egész banánt úgy,mint kiflit,kenyeret. Arra gondoltam,hogy holnap sütnék magunknak halrudat,rizzsel vagy rizibizivel,és mivel kifogytam az ötletekből,azt adnék a fiamnak is,de nem szoktam halrudat venni,csak most ráéheztem,és nem tudom mennyire biztonságos,elvileg préselt,de attól még akadhat benne egy-egy szálka,nem?



2013. okt. 10. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézni, hogy olyan halrudat vegyél ami valóban halból van, mert sok halrúd (főleg az olcsóbb fajták) csak valami halpépből vannak és plusz adalékok vannak hozzá keverve és csak nagyon kis része hal. Ha már halat szeretnél adni a gyermekednek akkor szerintem vegyél igazi halat, mert az valóban halból van. Hogy mennyire biztonságos? hát figyelj nekem az esetek 80% ban nem volt benne szálka gond nélkül fogyasztható volt. (én csak márkásat veszek) viszont volt már, hogy találtam benne apró vagy nagyobb szálkát, és volt szerencsém ahhoz is hogy hátra az ínyembe bele állt a szálka nem bírtam a számat becsukni és félóra után sikerült nagy nehezen csipesszel és a férjem segítségével ki szedni. Na a gyerek ezért neme szik halrudat egymagában, ha eszik akkor én össze nyomkodom majd nem szálakra szedem biztos ami biztos. De, hogy őszinte legyek főleg igazi halat szoktam készíteni.
2013. okt. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
8 hónaposnak még tilos halat adni, csak 1 éves kortól lehet!!
2013. okt. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,akkor marad a halrúd,de biztosra megyek én is,és úgy szedem szét,ahogy magamnak a "sima" sült halat szoktam... :-) (A Párom olyankor mindig hülyén néz rám,de félek hogy szálka van benne..)
2013. okt. 10. 17:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Dehogy tilos, add nyugodtan, csak jó minőségűt vegyél és szedd szét. Én halrúdban ugyan még sosem találtam szálkát, de biztos ami biztos.
2013. okt. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom mit írnak az okos táblázatok, vagy a védőnők mit mondanak. Mi 9 hónapos fiammal Balatonon nyaraltunk és ott mindig hekket eszünk, előtte megkérdeztem a védőnőt és azt mondta lehet. Szóval a fiam 9 hónaposan halat evett nem is keveset és semmi baj nem lett. (Nem is jutott eszembe, hogy baja lehetne tőle, amúgy is nagy kajás nem féltettem egyetlen percig sem)
2013. okt. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem 8 hónapos baba még egyáltalán nem ehet halat, de halrudat semmiképp nem adnék neki.
2013. okt. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem, mit javasolnak. Elég eltérő a dolog.


8 hónapos kortól javasolja, ha nincs allergiás a családban, heti 1x legalább, de később heti 3x [link]


1 éves kortól ajánlja: [link]


8-9 hó az ajánlás: [link]


8 hónapos kortól: [link]


12hó: [link]


8-9 hónapos kortól ajánlja: [link]


11 hónaposan kapott először a kislányom (édesvízit), kisfiam 12 hónaposan.

2013. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Én adtam! Jó minőségűt vettem, ami több,mint 80%-ban tartalmaz halat.

Miért ne lehetne egy éves kor előtt adni?

Na mindegy, szerintem adjál nyugodtan!

2013. okt. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam 8 hónapos, a védőnőm azt mondta, már kaphat halat.

Bébiételben is van olyan, ami 6 v. 7 hónapos kortól ajánlott, és tartalmaz tengeri halat.

Szóval megpróbálhatod, ha van már foga, de én is inkább a hazai halat adnám neki, persze jól átnézve, ne legyen benne szálka.

2013. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszadó! Miért ne lehetne halat adni egy év alatt?

Láttam már az egyik bébiételen feltüntetve,hogy hal burgonyával,nem rémlik hány hónapos kortól,de erősen pürésítve volt,szóval 8 hónaposan lehet. Értem én,hogy epret,málnát,egyéb apró magvas gyümölcsöt nem ehet,mert allergizáló,de a polcokon láttam már 4 hónapos kortól adható eperpürét- ez vagy még soha nem látott epret,vagy simán csak olyan szinten feldolgozzák,"átszűrik",hogy ne legyen benne sem a magja,sem a "szőrök",nem tudom.


A többieknek köszönöm szépen a válaszokat! Másnap sütöttem halrudat,nagyon jóízűen ette a sárgarépás rizzsel,szépen bele csipegettem a husit :-) Nálunk nincs nagy választék,Coop-osat vettem,abban nem volt szálka :-)

2013. okt. 13. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!