Bébiétel fagyasztása?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan 7 hónapos és az ételek bevezetésével egyelőre nincs gond.

Abban szeretnék segítséget kérni,hogy az általam elkészített ételeket (pl.sárgaborsó-főzelék) lefagyaszthatom? Ha igen miben érdemes? Műanyag edényben,vagy inkább bébiételes üvegben? Néha jó lenne,ha esetleg megoldható lenne,hogy előveszek neki egy adag ételt,nem kellene mindig főzögetni.


2013. nov. 14. 08:22
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
én bébiételes üvegben fagyasztom le. tele vsn a frigó :)
2013. nov. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én az első gyereknél beruháztam AVENT-es tejtárolóba. Lehet fagyasztani, mikrózni stb. Aztán a második gyereknél rájöttem, hogy a jól kimosott bébiételes üveggel sokkal jobban járok. :-)


Mindenből többet csináltam, egyszerre 8-10 üveggel. Közben igyekeztem úgy főzni, hogy ehessen belőle a gyerek.


Pl. hétfőn vettem 3 nagy céklát, 5 db krumplit, összefőztem. Ebből lett mondjuk 8 üveg bébiétel, lefagyasztottam.

Kedden húslevesből (7 hósan még fűszerezés előtt) kivettem a párolt zöldségeket és azt kapta).

Szerdán vettem mondjuk répát, fehérrépát, krumplit, és karalábét, öszefőztem, szintén 8 üveg bébiétel. STb...Sok mindnet lehet így készíteni (spenót, sóska, karfiol, borsó, paradicsom főzi, vegyes zöldség sok féle verzióban: krumplival, zellerrel, stb csak kreativitás kérdése, nyilván életkornak megfelelő változatokon belül),

Így gyakorlatilag egy hónap alatt fél évnyi bébiételre tettem szert. Sőt még 1-2 ma is van a fagyóban, de már 14 hónapos. Ezen felül vettem csirkemájat, csirkemellet, amit kockázva lefagyasztottam. Mikor már kaphatott húst is, akkor kivettem egy üveges kaját meg egy kocka husit és melegítés után bele paszíroztam a kajába. Volt, hogy rizzsel dúsítottam az ételét, vagy zabpehellyel, estleg natur tejpéppel, attól függ, mi ment az adott elkészített ételhez.

Fillérekből rengeteg kaja jön így ki.

2013. nov. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket! :)
2013. nov. 14. 08:55
 4/6 A kérdező kommentje:
És meddig lehet ezeket az ételeket fagyóban tárolni?
2013. nov. 14. 08:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Én feldátumozva teszem be a fagyóba, mindig a legrégebbit veszem ki. Így legfeljebb fél évet van egy üveg a fagyóban, de inkább rövidebb időt.

(2. voltam)

gondolom azt mondanom sem kell, hogy a bébiételes üveget nem mikrózzuk, hanem szépen lassan melegítjük a kaját az üveggel együtt vízfürdőben. Vagy kivettem reggel , délre csak melegíteni kellett.

2013. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Igen én is arra gondoltam,hogy feldátumozva fogom elrakni,így a biztos :)

Mikrózni nem fogom :)

2013. nov. 14. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!