Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hónapos baba ehet már...

5 hónapos baba ehet már túrórudit? Ha 8 kg akkor hanyas pelenka jó rá?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:

nem

és 4es

2013. nov. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Túrórudit... :-) Még a hozzátáplálás is alig kezdődik, vagy semennyire ebben a korban. Az én fiam 19 hónapos volt kb, amikor kapott, de azt is ritkán.
2013. nov. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Látogatóba megyek és azt szerettem volna vinni. A baba már sokmindent eszik, de gondoltam rákérdezek, hogy vihetek e neki túrórudit.
2013. nov. 15. 08:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Nézz körül babakaják között, hogy mita jánlanak 5 hónaposoknak. Biztos találsz valami gusztusosat pl. valami gyümiset.
2013. nov. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy 5 hónapos jó eséllyel csakis pépes dolgokat eszik. a túró rudit meg 1 év alatt amúgy sem adnám neki.

Ha mindenképpen vmi ennivalót szeretnél vinni neki, akkor vigyél vmi gyümölcsöt, zöldséget, amit ehet és szeret is. Ennyi idősen almát, sütőtököt, barackot vinnék.

2013. nov. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Banánt vigyél azt az anyukája szépen össze tudja neki pépelni.

Ha túró rudit vinnél neki azt el cuppogná csak valószínűleg napokig nem fogadna el semmit ami nem édes.

8 kg-os babára a 7-14 kg os pelenka már jó, de ha vékony a combocskája akkor még jó lesz 1 hónapig a 4-9 -kg-os is.

Ha nagyobb mennyiséget akarsz pelenkából vásárolni akkor inkább a nagyobb méretet ajánlom.

2013. nov. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem ehet rudit,tejterméket (túró,sajt stb) 8hónapos korától kaphat csak,de minimum 7 hónaposan ha nagyon muszáj.

4-es pelenka jó rá,de van akire a 3-as is még.Barátnőm a kislányának most vált 4-esre és 8 kiló körül van a kicsi.

2013. nov. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Túrórudit ne vigyél neki, azt nem ehet. Nagy valószínűséggel még foga sincs, tejtermék meg csak később jön majd.

Pelenkából inkább nagyobbat vigyél, mert max később jó lesz rá, a kicsi meg esetleg megy a szemétbe.

Én alapvetően ezt az elvet követem, ha babának ajándékot viszek. Mindenből inkább nagyobbat, abba belenő, de a kicsivel nem sokra mennek.

2013. nov. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4 es pelus :) én a lányomnak 2.5 honapos kora óta hozzátáplálok tök pürét almát és tejpépet és megszünt a hasfájás es a szorulás ;) semmi baja, anyukám is ogy csinálta velem, semmi bajom, felnőttem és egészséges kislányt szültem :) de a rudival kb fél éves koráig várok vagy 8 hónap, majd ahogy alakul.. ( bio gyümölcs, itt termett a kertben :) permetszer mentes
2013. nov. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!