Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha 100%-os gyümölcslevet adok...

Ha 100%-os gyümölcslevet adok a 14 hósomnak, elromolhatnak a fogai?

Figyelt kérdés
Ellene voltam minden ilyennek,vagyis úgy gondoltam jobb,ha vizet iszik,így ehhez is szoktattam. Nem is volt gond,7 hónapos kora óta szépen itta,de mostanában alig iszik. Pár korty egész nap,talán egy deci maximum. Régebben simán megivott 2-2.5 decit/nap. Most aggódom. Adtam neki narancslevet és egy húzásra másfél decit ivott belőle. Lehet,hogy unja a vizet?
2013. nov. 15. 09:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy unja a vizet, hiszen annak nincs ize. Ha a 100% gyumolcsle en nincs hozzáadott cukor, akkor nem akkora gond, de nem kellene túlzásba vinni. Hígítani se art.
2013. nov. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A narancslé nem a legjobb,ugyanis savas..Azaz nemtesz jót a fogaknak

Inkább őszilé,almalé.körte...ha 100 % os akkor fele-fele arányban higítsd.

Azaz 1dl gyümilé- 1 dl víz.

2013. nov. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az sem baj, ha néha narancslevet iszik. Akár hígíthatod is.

Gondolom, amik vannak fogacskák, ápoljátok.

Nem attól romlanak a fogak, ha pohárból, itatós pohárból egyszerre megiszik nagyobb mennyiséget, hanem attól, ha folyamatosan cukros lötyivel (granulátumos, cukros tea, szörp, művacak) van töltve a cumisüveg és mindig a szájában lóg.

A fiam a víz mellett kapott teát, gyümölcslevet is, de pohárból vagy szívószálas üvegből, gyönyörű fogai vannak, mert ápoljuk őket kezdetektől.

2013. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az nem baj, ha valamelyik étkezéshez kötve gyümölcslevet kap inni. Nem erodálja jobban a fogakat, mintha gyümölcsöt enne. Az a kérdés, hogy mennyi ideig van a szájban a savas-cukros étel/ital, ezért nem ajánlják a cumiból itatását (mert az lassabb) illetve, hogy sokszor igyon egy nap ilyesmit.
2013. nov. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztem. ne adj neki, ha eddig nem tetted, ha most elkezded, a boha életben nem fog több vizet inni, sztem. tök felesleges a gyümilé, (adj gyümölcsöt, az is folyadék) a víz mellett szól, hogy ne hízzon el, nem romlanak a fogai, megmarad az étvágya.
2013. nov. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!