Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7hós lányom gyerekorvosa...

Caciki kérdése:

7hós lányom gyerekorvosa szerint kevés amit adok neki enni, nem hízza meg a havi 400at amit"kell"Már tiszta ideg vagyok mikor látom h. jóllakott, ha többet eszik akkor bukik. Én szorongom túl? Van másnak is hasonló problémája?

Figyelt kérdés
Már ott tartunk, h. nem adok neki cicit,mert elalszik rajta, inkább tápot,5x eszik(gyümi, főzelék,stb) kb150-180at,(200at)Ő azt mondja tápszert,és csak bébiételt adjak,(pedig úgy gondoltam főzök korának megfelelően)ne adjak neki kerti zöldséget mert nitrites lehet,stb...Minden látogatás után olyan érzésem van hogy elégedetlen,és pancser vagyok.
2014. jan. 4. 00:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nincs egy normális orvos a közelben?

Amikor a lányom 5-6 hónapos volt, előfordult, hogy szinte semmit sem hízott. Akkor kezdett el többet mozogni, ficeregni. Átmeneti állapot volt, bár annyit már sose hízott, amennyit a kezdeti időkben.

Szerintem ne tetsd túl. Ha amúgy kiegyensúlyozott, jól alszik stb., akkor nem hinném, hogy baja van.

2014. jan. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miért jársz vele a dokihoz? Mi nem visszük, megkapta az oltásait és kész.

Ha sokat és szépen eszik, addig nincs gond. Hány kiló amúgy?

2014. jan. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos az igaz lehet, hogy "nitrites" a téli zöldség. Vagy ha nem is nitrites, de műtrágyamaradvány, vegyszerek lehetnek rajta, a külfölről behozotton pedig tartósítószer. Jobb helyzetben vannak azok a babák, akiknál nyáron esedékes a zöldség először, ill. azok a szülők, akiknek van saját kertjük.

A bébiételek csak annyival jobbak a főzésnél, hogy elvileg ellenőrzik, és nem lehet benne vegyszer.

2014. jan. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Azért itt a dokival is vannak bajok...Nem kötelezően kell hízni 400at, nem így megy ez azért... Mekkora a babácska súlya? Biopiacon próbálj neki vásárolni, de a bébiétel is jó, viszont én a hízás kedvéért nem adnám az anyatejet, pláne, ha már mást is eszik.
2014. jan. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát, érdekes orvosotok van. Kislányom fél év és 1 éves kora között 1 kg-ot hízott csak, nem majdnem 2,5 kg-ot. Az volt a fontos, hogy hízzon mindig valamennyit, ne csökkenjen a súlya.
2014. jan. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló orvosom volt az első 3 hónapban, folyton a tápszert erőltette volna, pedig volt bőven tejem, csak a lányom nem annyit hízott, amennyit a tankönyvek írnak.

Leváltottam az orvost, most egy normálishoz járunk.


Ne hagyd, hogy bárki is rábeszéljen olyanra amit te nem érzel megfelelőnek.

Az anyai ösztönödtől SENKI nem tudja jobban, mi a legjobb a babádnak, se orvos, se nagymama, se jószándékú ismerős, csakis te.


Én pl. pont egy fillért nem adtam ki üveges babaételre (egyszer kaptunk ajándékba, hát szörnyű íze van), mindig magam főzök, hol a telekről hozott zöldséggel, gyümölccsel, hol boltból veszem.

Nem biot, mert az nekünk drága, hanem azt, amit mi is eszünk.

Nyugodj meg és szerintem válts orvost, mert még sokáig szükséged lesz az orvosra és nagyon nem mindegy kihez viszed a beteg gyereked, megbízol-e benne, vagy sem.

Én a régi orvosunk váltótársához mentem át, így helyettesítéskor összefutok a régivel, de kicsit sem érzem kellemetlennek, mert megalapozott volt a döntésem (más bajok is voltak vele).

Te se érezd kínosnak, ha orvost váltasz, jogod van hozzá.

2014. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekünk pont ellenezte a tápszert,mielőbb a főzelék és gyümölcs bevezetése mellett dönöt,3 hósan már elkezdtem hozzá táplálni,most 5,5 hónapos és csak reggel és este kap tápot,napközbe gyümi és főzelék,6 hónapos kora után már kevesebbet is híznak mivel sokkal többet mozognak.Én is itthon készítem neki a kajákat,pár alkalommal kap csak boltit,pl őszibarack amit most ugye más formában nem tudnék neki adni.Teljesen eget értek az előttem szólóval,szerintem is dokit kéne váltanod és bíz az ösztöneidben :)
2014. jan. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi is azért váltottunk dokit, mert tévedett valamiben, s úgy gondoltam, hogy mi van, ha valami fontosabb dologban is tévedni fog... (Ugyanez az orvos nem vette észre az egyik csecsemőn, hogy ki van száradva, végül mentőt kellett hívni,)

Hogy a kérdésre is válaszoljak: minden baba más, nem szabályok szerint növekednek. Az enyém például fél évesen volt akkora, mint egy 9-10 hós. Ha a súlya normális, akkor semmi nem indokolja, hogy megborítsd a jelenlegi -egyébként teljesen normális- étkezését a kicsinek. Van olyan baba, aki a második félév alatt csak 1 kilót hízik. Lehet, hogy ti is ebbe a csoportba tartoztok.

2014. jan. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én elég furcsának tartom, hogy egy 7 hónapos gyereknél azt javasolja az orvos, hogy ne szoptasd. Mióta "kevés" a súlygyarapodása? Fél éves korára megkétszerezte a születési súlyát? Az orvosod végzett vizsgálatokat (vérvétel, vashiány),hogy kiderítse van-e valami oka a nem elegendő gyarapodásnak?

Abból,amit eddig leírtál, én is az orvosváltást javasolnám.

2014. jan. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ezzel a nitrites zöldséggel kicsit megijesztett amúgy persze úgy adta elő hogy "ne adjunk neki kerti zöldséget mert fordult már elő nála csecsemőhalál a nitrites zöldség miatt" van kertünk, most ne adjak neki semmit onnan? persze nem most télen, de én úgy gondoltam, hogy jobb ha a kertből adok neki répát,mintha a Tescoban venném meg. Azt sem tudom hol,hogy termelték...
2014. jan. 5. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!