Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, milyen minőségi...

Anyukák, milyen minőségi húskészítményeket adtok a kisgyermekeknek? Budapesten hol szerzitek be ezeket?

Figyelt kérdés
Írhattok márkát, boltot, bármit. Sonkára, és minőségi virslire gondoltam, de ha van más ötlet azt is szívesen veszem. Eddig ugye volt a színhús, de 1 éves és lassan tovább kell gondolnom, hogy mivel bővítsem a repertoárt. :)

2014. jan. 8. 14:47
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

Szia, a kisfiam már 3,5 éves.

A színhús még mindig a döntő többség (csirkemellfilé, pulykamellfilé, időnként jobb marhahús, tőkehal stb.)


Halból natúr sós lében lévő tőkehalfilé konzervet is szoktam adni vagy rio mare-t időnként. Az apró darabos olajost vagy padicsomost semmiképpen semmilyen márkából.

Időnként füstölt lazac szeletet veszek vagy natúr lazacot (igaz, nem olcsó kategória, de nem is kell belőle sok).


Virslit és felvágottat nagyon-nagyon ritkán eszünk, nem véletlenül. Ha mégis becsúszik, akkor a SÁGÁ-nak van olyan FINIMINI márkájú picike virsliszerűsége, amiben a leírás szerint 98% pulykahús van. A többiben ki tudja...

Illetve időnként orsi libamájas (az a kicsike tömlős) vagy kaiser márkájú, de tényleg elég ritkán.

Én a házi pizzára is szívesen teszek nagyon vékonyra vágott csirkemellett, halat stb.


Bevallom, a felvágottakkal nagyon bizalmatlan vagyok.

Ilyen picinek én nem adtam volna, tele van tartósítószerekkel, némelyik agyon van sózva stb.


Ha egy egész csirkemellett te magad megsütsz (akár sütőzacskóban is pikk-pakk megvan olaj nélkül és nem kell ott álni mellette, nem szárad ki), akkor abból szeletelve kenyérfalatkákkal is finom hidegen :)

Hidd el, nem drágább így, mint a középkategóriás felvágott. Párizsit, kilós műbeles virslit én magam sem enném szívesen, egy ilyen picinek sem adnám jószívvel.

Nem kényeskedésből, hanem mert nem nagyon-nagyon nem csak hús.

Szép napot.

2014. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a választ, nagyon hasznos volt, ment a lájk :) Jó ötleteket adtál!

Egyszer kapott virslit, a szilveszteriből, nagyon ízlett neki, jó minőségű volt, de amúgy tudom sajnos, hogy mi minden kerül bele... :(

2014. jan. 9. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!