Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akinek másfél éves vagy...

Akinek másfél éves vagy valamivel idősebb a gyereke, ad neki olyan ételt, ami nagyon "szimpla" vagy kevés benne a zöldség? (krumplifőzelék, túróscsusza, stb)

Figyelt kérdés
Eddig mindig főztem hozzá Neki vmi zöldséget, ha olyan ennivaló volt, amiben nem volt zöldség, vagy kevés (lsd fent, vagy rakott krumpli, bolognai, stb). Ti hogy csináljátok?

2014. jan. 9. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy kap szimpla ételt. Attól még megvan az elegendő vitamin, hogy nem minden egyes étele van csürig zöldséggel meg gyümölccsel.
2014. jan. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A krumlifőzelékben kevés a zöldség?:))))

Miért, a krumpli micsoda? A tróscsusza tele van értékes fehérjével, nem értem ezek miért "szimpla ételek"?

2014. jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy adok, mindenben van valami ami értékes valamilyen szempontból.
2014. jan. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én értem mire gondolsz, én is sokáig feljavítottam a kajáját a lányomnak, vagy ilyenkor üvegest kapott, de másfél éves korától biztos nem foglalkoztam ilyesmivel, de nem tudom pontosan mikor "szoktam le róla". :)

És persze, ezekkel sincsen semmi baj, de én is úgy gondoltam, hogy nem ártott mellé, mert pl a krumpli tényleg zöldség, de nagyon magas a szénhidrát tartalma, a többi zöldség sokkal egészségesebb, ennyi!

2014. jan. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ritkán, de kap olyan ételt ami szimpla. Mi itthon se nagyon eszünk tésztát (férjem a munkahelyén ebédel, én meg nem főzök tésztát) de már volt olyan hogy nem tudtam mit kitalálni (ráadásul hó vége volt) így csináltam egy grízes tésztát, lekvárral, hát nem köpte ki :) De 10-ből 9-szer főzeléket/zöldséges ételt kap, és igyekszem valamilyen húst adni mellé, de azt nem nagyon eszi a manó, max a halrudat, így sokszor még turmixolom is, hátha úgy megeszi. A krumplifőzelék egész normális kaja, olyat 3-4 hetente főzök, de uzsonnára ilyenkor lehet hogy kap egy kis zöldséget. Majd az oviban elég tésztát kap, addig nyomatom neki a zöldségeket, de magam miatt is, én is szívesebben eszem ilyesmit (ráadásul babát várok, kell a sok vitamin). Amikor nem eszi meg a főztömet akkor üveges bébikaját kap, azt még sohasem köpte ki.
2014. jan. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, azt eszi, amit mi, nem főzögetek ekkora gyereknek külön. Ha tészta, akkor tészta, ha krumplifőzelék akkor az.
2014. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2014. jan. 9. 13:32
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem,ha az ember változatosan főz,és az ebéd mellett a többi étkezés is változatos,akkor semmi baj az ilyen "szimpla" ételekkel.

Krumplifőzelék speciel nálunk gyakran van,mert nagyon szeretjük tükörtojással:)

De mondjuk nálam a gyerekek nem igazán válogatósak,a nagyobbik nyersen is szívesen eszi a zöldségeket.Tészta is van,mert kisfiam nagyon szereti,van hogy vacsira kér,és csak úgy simán megenné(úgy szereti a legjobban)de ilyenkor megturbózom egy kis lenmag-szezámmag-szotyi keverékkel,illetve kukoricával,paprikával:)

Ami nálunk ritkán van az a hús...férjem eszik a munkahelyén,a gyerekek nem igazán eszik és én sem.Viszont sok hüvelyeset eszünk:)

2014. jan. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!