Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6hónapos babám nem fogadja...

6hónapos babám nem fogadja már el a tápszert. Ki hogyan oldotta meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Már 4.5hónaposan megkezdtük a hozzátáplást, mivel tápszeresek voltunk.

Alma, babán és darált keksz, ez a 10órai.

Délben főzelék, és rizspép este, mert este sem eszi meg a tápszert.

A főzelék: burgonya, répa, paszternák, sütőtök, cékla, brokkoli, most már rántva csirkehúsival.


De ez szerintem kevés. Már próbáltam, hogy turmixnak megcsinálom banánnal, de ez sem kellett neki.


Eddig milupa natúr1 volt, most váltottunk milupa fermentáltra. Az elsővel nem tür már, a másikat elfoggadta pár napig, de már ezt sem. Összekevertem a két bontottat. Ez is ette egy darabig.


Estére gondoltam újra adok fözeléket, ha már semmilyen módon nem eszi meg.


Esetleg valami ötlet? Vagy valami más megoldás? Vagy mit ehet még.


Köszönöm a válaszokat.


2014. jan. 13. 07:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az en fiam tejallergias volt picinek... 6 honaposan kotottunk ki a gasztron es en is ezt kerdeztem a dokitol, hogy ilyenkor mi van???


Azt mondta, hogyha nem eszi meg nem lehet ugyse bele eroszakolni...

Kremleveseket mondott (hulalaval suritve), fozelekek onmagukkal vagy novenyi tejjel tejszinnel...

Rizstejjel foztem a tejbegrizt, rizst mert ugye nekumk igy a tejpep is kimaradt...


Vannak receptre kivalthato tejpotlok, de ezt gasztron irjak ki...

Az en Fiam 7 honaposan nagyjabol minden evo volt

2014. jan. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
tejpépet is nyugodtan adhatsz neki,vagy próbáljátok ki a baby fit tápszert.az banános
2014. jan. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekunk is volt gondunk a tapszervaltassal,mint kiderult nem izlett neki.Tobbfelet kiprobaltunk,mire talaltunk olyat amit elfogadott.Aztan 1 eves koraban ujabb tapszervaltas kovetkezett,minden markat kiprobalrunk,de semmit nem fogadott el. Vegul attertunk a friss,alacsony zsirtartalmu tehentejre.A gyermekorvos es vedono is azt tanacsolta,hogy inkabb igyon tehentejet tapszer helyett,minthogy egyaltalan ne igyon.

Probaljatok ki mas gyartok tapszereit is,lehet,hogy nalatok is az izzel van a gond.

Nekunk szerencsere semmi hatranyunk nem szarmazott a tehentejbol,lassan 8 eves lesz a fiam, nagyon eros az immunrendszere,edddig minden ovis-sulis nyavajat megusztunk meg a nagyobb influenza jarvanyokat is.

2014. jan. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egy pici kakaóport tennél bele esetleg? Vagy cumisüveg/ivópohár váltás?
2014. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!