Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális dolog, hogy egy...

Normális dolog, hogy egy 6hónapos baba 3x eszik éjjel?

Figyelt kérdés

6hetes korától elhagyta az éjszakai evést, és csak hajnal 5-6körül evett, majd 10kor keltünk. Kb 4hónapos kora óta rengetegszer felkel éjjel és enni is kér. Tejem van bőven, tejtesónak is jut. Nappal igény szerint szoptatok. Előtte félig-meddig időre szoptattam, vagyis néztem az órát,3óránként igyekeztem megkínálni, de természetesen Ő alakította. Megesett, hogy 2óra telt csak el. Mostanában viszont elég sűrűn megkínálom. Lehet ezzel rontottam el? Azóta csinálja.

Rengeteget mozog nappal, kúszik,forog ide-oda.

Hogy szoktathatom le erről? Semmi bajom ha fel kell hozzá kelnem, de picit soknak tartom, hogy 3x eszik. (23.00,2.00,4.30, ès 6.30kor kelünk) kezdek nagyon kimerülni. Bàrmilyen tippet elfogadok!



#szoptatás #altatás #éjszakai evés #igyény szeriti szoptatás
2014. jan. 6. 12:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%

Este adj neki valami komolyabb ennivalót, csak az anyatej nem laktat eléggé.

Éjjel ha netán mégis felkel, akkor NE tedd tisztába, NE kapcsolj lámpát, csak éppen etesd meg, utána meg tedd a helyére. Így rájön, hogy éjjel nem érdekes a dolog, és egyre kevésbé fogja kérni.

Esetleg ne szoptasd meg, hanem prógálj meg üvegböl adni neki inni valamit (tea, víz, amit szokott), ez a legtöbbször elég arra, hogy tovább aludjon.

Nappal is jobb, ha igyekszel valamennyire rendszert tartani, nincs értelme sürün kínálgatni. Ezzel ugyanis egyrészt leszoktatod arról, hogy rendesen egyen - mert így sosem lesz éhes, és sosem lakik jól. Ezzel megalapozod a kamasz/felnöttkori elhízást, mert az lesz a normális számára, hogy folyamatosan eszik.


Ami még eszembe jutott, lehet, hogy nem éhes, hanem szomjas, és azért, mert a lakásban túl meleg van, és emiatt túl száraz a levegö. Éjjel legalább is nem legyen 18-20 foknál melegebb a lakásban, ne legyen túlzottan felöltöztetve és a levegöt párásítsátok.

2014. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Éhes vagy csak dajkálásra vágyik? Ha éhes, akkor próbáld meg napközben többször kínálni, vagy ha már elkezdenéd a hozzátáplálást, csak éjszakára adhatsz neki kiegészítésként tápszert vagy tejpépet.

Ha dajkálásra vágyik, arra nincs tippem, az én 2 évesem is fent volt négyszer tegnap éjjel.

2014. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Második vagyok. Engem az első meggyőzött,hogy valószínűleg nem a sűrűbb kínálás a megoldás.
2014. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Úgy alakul, hogy kb 6x kel fel, ebből 3x elég a cumija, vagy ha megsimogatom, 3x viszont biztos, hogy kér enni is. Nincs pelucsere, sem lámpa, csukott szemmel megeszi az adagját :). Aztán alszik is tovább. Próbáltam már átteni az ágyunkba (nekem könnyebb lenne, fekve szoptatni éjszaka), de sír, nem hajlandó ott aludni. Bölcsőt is vettünk neki, az ágy mellé, de 1hónapig volt jó, már kinőtte.

Párásító is megy nála :) a vizet kipróbálom ma éjjel.

Kap egy kis almát már és barackot, de nem hajlandó 40ml-nél többet enni. Utána szopizik.

A tejpépen is gondolkodtam már. Vettem is egy gabonapépet, anyatejjel gondoltam kikeverni. Ez bevált valakinek?

Tápszert nem nagyon szeretnék neki adni, mivel tényleg szerencsés vagyok és van tej bőven. Meg előtte másfél -2 hónapig átaludta...

Ezzel a túlzott cicire tétellel el lehet rontani? Mert én arra gondoltam, hogy ez nem volt a legokosabb részemről...

2014. jan. 6. 13:12
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk is az vált be, hogy éjjel amikor felkelt bementem, nem kapcsoltam a szobában lámpát, sokszor nem is szólaltam meg, vagy csak nagyon halkan suttogva. Odamentem a kiságyhoz, nem vettem ki, csak benyúltam és vízzel kínáltam cumisüvegből. Ivott pár kortyot és amikor elfordult és nem kért többet, otthagytam, aludt is tovább. A három felkelésből pár nap alatt kettő, majd egy felkelés lett, nem kellett egy hónap és teljesen leszokott az éjszakai felkelésekről.
2014. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ez bíztató! Akkor még van remény, hogy újból alszik.
2014. jan. 6. 13:21
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem mindhárom gyerekem anyatejes volt, ügyesen átaludták már az éjszakát, és 5 hónapos koruk körül kezdtek rosszul aludni, este is nehezebben aludtak el. Én tejpépet adtam mindháromnak lefekvés előtt, simán forralt vízzel elkészítve, utána szoptak. 2-3 nap után ismét átaludták az éjszakát. Nekünk nagyon bevált.
2014. jan. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Még sosem csináltam neki tejpépet. Van itthon hipp barackos, humama tejmetes grízpép és szintén humana almás gabonapép. Kanállal kell adni neki? Vettem tommee tippee cumit sűrű ételekhez, kimomdottan a tejpéphez. Ebből vajon lehet adni?
2014. jan. 6. 13:30
 9/18 anonim ***** válasza:
Mindegy melyik, talán először add a tejmenteset. Kb. tejbegríz sűrűségű lesz. Én kanállal adtam, az enyémeknek nem is volt cumijuk, így nem tudom, hogy abból lehet-e.
2014. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
nagyon sok újságban, könyvben lehet olvasni hogy eddig jó alvó volt a baba és 4 hó kora körül "elromlik" meg van mindennek a miértje miért ébred, fogzás, szeparációs szorongás, növekedési ugrás bármi! én összetenném a két kezem ha 3-szor ébredne , "régen" nekem 2-3 szor ébredt 5 hós múlt általába óránként fent van! eszik is! mivel nappal nem igazán tud , annyira fáj neki a foga ahogy szív, inkább próbálkozik majd neki fog sírni és tépi magát! én kipróbáltam már 3-ik éjszakája hogy estére kap laktatóbbat ugyanúgy kel :( ettől függetlenül próbáld ki, hátha neked beválik, egyik barátnőmnek bevált igaz csak 1 hétre, utána megint kelt neki ezerszer , most annyi inger éri őket ebben a korban! beszélj a védőnővel vagy gyerekorvossal, nekem mindig ajánlj valami homeopátiás cuccot! igaz csak átmenetileg de megold pár éjszakát hogy nem 15-ször csak 4-5 ször kel! kitartás!
2014. jan. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!