Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás elkezdése?...

Hozzátáplálás elkezdése? Teljes tanácstalanság!

Figyelt kérdés
5,5 hónapos a fiam. Csak anyatejes. El kellene kezdenem a kóstoltatást, de nem tudom, hogyan kezdjem! Almával,de hogy- a levéből adok egy kiskanállal? Vagy vettem egy Hippes alma bébiételt, abból adjak? A védőnő szerint a glutént is el kellene kezdeni- arra fosfovitot gondoltam anyatejjel pépesítve. Addig gondolkozok, hogy mindjárt iskolába megy és még mindig csak szopik :)
2014. febr. 1. 10:09
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Reszeld meg az almát, és reszelj bele kekszet. Ne műkajákat adj, ha van helyette természetes étel.
2014. febr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Oh, hat ez pont az a dolog amit minden anya másképp csinál.

Èn próbáltam almát, de kibugta, mert túl savas, Volt és én külföldön élek, itt a gyümölcs(pont a savassága miatt) csak 7 hós korban jöhet.

ìgy répával kezdtem. èn elég lassan csináltam, mert én amondó vagyok, hogy a gyereknek elég ideje van, hogy mindenféle izeket, ételeket megkostóljon, nem kell az elsö hetekben évben rögtön pörkölttel kezdeni.

Vagy is egy hétig evett csak répát. Megföztem a répát, és leturmixoltam, vagy lehet csak répa bébiételt is kapni.

Elsö nap egy kanállal, másnap három kanállal, hétvégére már 10 kanállal. Aztán köv héten pasternákot csináltam ugyan így. Egy kanál, 3 kanál 10 kanál. 3-ik héten már maradt a 10 kanál, de kevretem a répát és a paszternákot. Aztán jött a sütötök. Abból is 2 kanál elsö nap, aztán így tovább. Az elsö 2 hónapban minden 1-2 hétben hóztam neki egy új ízt, és ezeket kevertem. kb 5 hetes korára kiváltottuk az ebédet. Majd vártunk egy hónapot akkor csak ebédet kapott, és elkezdtem az uzsonnát gyümölcccsel ugyan így. ès aztán minden mást így csináltam.

1 éves kora elött nem adtam nekik csak bébi ételt, amit vagy én föztem vagy üvegest adtam. sokszor megvettem egy üvegest és legközelebb ugyan azt föztem meg neki ami abban Volt.

bébiételek ugyan olyan jók mint a te föztöd, azt adj neki amit akarsz.


nekem egyetlen furcsaság van sok anyatejes babánál, hogy a szülök körömmel ragaszkodnak az anyatejhez, majd 8 hósan simán pörköltet vagy pörkölt levét adják a gyereknek... vagy is elsö 6 hónapban kímélik a gyereket, aztán meg durr bele bumm mindent adnak neki cska kímélö ételt nem.

2014. febr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vegyél műanyag almareszelőt, reszelj le egy kis almát, nyomkodd ki a levét, és adj neki délelőtt egy kiskanállal. Másnap kettővel. Harmadnap már egy kiskanál almapépet is adhatsz, negyednap meg vehetsz barackos bébiételt, de abból is csak kiskanalanként. A gluténnal kapcsolatban inkább kérdezd a védőnőt, arról mindenki mást mond.
2014. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a gluten bevezetéséhez talán tejpépet is adhatsz, azokban már van gluten. Vagy úgy csinálod hogy szopi előtt 1-2 kiskanallal vagy szopi után, ahogy jól esik. Én előtte adtam mindig keveset, de nem szorakoztam almalevel hanem üveges bebiételből kapott néhány kiskanallal. Elsőre kb. az üveg egyharmadát ette meg. 3-4 napig egymás után add ugyanazt, így tutira kiderül hogy erzekeny-e ra. Érdemes délelőtt vagy kora délután kínálni hogy ne ejjelre legyen hasfajos ha valamit nem bír. Én először az uzsit váltottam ki ( egyre nagyobb adagot evett meg) aztán így visszafelé reggeliig, utoljára pedig a vacsit. Gluten bevezetéséhez babakekszet is hasznalhatsz. Tejpéppel is kezdhette a hozzatáplálást hogy szokja a kanalazast. Egy csomó módja van, Vida Ági oldalán is találsz leírást. Csak elsőre bonyolult ám :-)
2014. febr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is azt javasolták, h először csak az alma levét adjam mokkáskanállal, aztán a húsát is. én barackot adtam eleinte, mert azt mindennél jobban szerette, aztán burgonyás alapú zöldséges főzelékeket és sütőtökpürét. az én orvosom szerint 6 hónapos korig be kell vezetni a glutént. sokat tépelődtem, még ide is kiírtam egy kérdést miatta. végül úgy döntöttem, adok neki. viszonylag egyszerűen megoldottam: egy glutén tartalmazó Hipp bébiétellel
2014. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, irányba álltam :) mentek a zöld kezecskék!!
2014. febr. 1. 10:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sütőtök kóstoltatásával kezdtem, 2-3 bébikanállal, majd szoptattam. Glutént szerintem még ne adj. Ha érdekel a táblázatom amit a védőnőm adott, szívesen átküldöm neked.
2014. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó! Megköszönném ha átküldenéd!!
2014. febr. 1. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!