Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek ilyen helyzetb...

Ti mit tennétek ilyen helyzetben? Önzőség?

Figyelt kérdés

Mit tennétek ha a párotoknak lenne egy gyereke a korábbi kapcsolatából, akiről időközben kiderülne, hogy nem is az övé. Korábban hetente találkozott a gyerekkel, aztán ez kezdet csökkenni. Legutoljára lassan két hónapja látta.

Nekünk van egy 7 hónapos Kisfiúnk. Nem tudom, hogy álljak a dologhoz, inkább száljak ki most én ebből az egészből a Kisfiammal, a párom pedig tegyen úgy ahogy jónak látja? Az az igazság, hogy meg szeretném óvni a Kisfiam attól, hogy azt hiszi majd van egy féltestvére (pedig valójában nem) és később meg, ha ezek a találkozások szépen lassan abbamaradnak (amire nincs garancia, de nagyon úgy tűnik ez lesz a vége), akkor meg magyarázgassam neki azt, hogy mi a teljes igazság. Titokzatos ez az egész, párom nem igazán beszélt velem erről soha, és már feladtam, nem fogom erőltetni a témát, de a fiamat pedig szeretném ebből kihagyni, megkímélni. Önző dolog???



2013. febr. 13. 14:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
89%
Az a szerencsétlen gyerek nem tehet arról, hogy a szülei mit kavartak össze-vissza! Megszokta, hogy apjaként szeret valakit, most meg rángatják, a fiadat szereti mint tesót, aztán elveszitek tőle. Mindenki gondol itt midnenkire, de ARRA a gyerekre ki fog?
2013. febr. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek az elsővel, itt ez a szegény kisgyerek az "áldozat", nem más.
2013. febr. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Senki nem rángatja. Arról meg nem a párom tehet, hogy az exe megcsalta, majd beadta, hogy terhes. Kiderült a dolog, nyilván nem tud már úgy hozzá állni, érthető. A fiammal a 7 hónap alatt 3-szor találkozott a gyerek kb másfél órára. És nem kell kiforgatni a kérdést, normális dolog hogy nekem a fiam az első és első körben rá fogok gondolni, hogy neki mi a jó!
2013. febr. 13. 14:39
 4/26 anonim ***** válasza:
74%
De én nem értem, a fiadnak mi baja lesz attól, hogy nem a vér szerinti testvére és néha találkoznak? Ellehet magyarázni neki ezt is.
2013. febr. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
65%
Nem ertem mi a problemad, komolyan. Onzo vagy, igen.
2013. febr. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Nézd. Egy gyereknek a biztonságot az adja meg, hogy van apja meg anyja, akik együtt vannak, és szeretik őt. Emellett minden olyan személy, aki nem él együtt a kis családdal (lehet az nagymama, féltestvér, szomszéd), lehet nagyon erős kötödés irányába, ha el is veszíti, sosem fogja úgy kiforgatni őt, mintha a szülei egyikét veszítené el, vagy egy testvérét (akivel együtt is él). Így a fiad védve van. Továbbá egyelőre 7 hónapos, ha 5 hónaposan látta a fiút utoljára, nem is emlékszik rá. Szóval nem értem hol itt a probléma.

Mire a fiad olyan korba ér, hogy számítana neki az a kapcsolat, addigra biztos kialakul, hogy a férjed (vagy párod) hogyan viszonyul a kisfiúhoz, és milyen kapcsolatot kíván vele ápolni.

Én is inkább azt a kisfiút sajnálom.

2013. febr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Na úgy látom a kérdésemből nem jött le a lényeg.

Szóval: úgy nevelem a gyerekem, hogy neki van egy féltestvére, nyilván azt nem mondom el, hogy vér szerint nem így van a dolog, mivel ezt a másik gyerek sem tudja. Telik az idő és a találkozások csökkennek, amiről én nem tehetek, már most is kb két havonta hozza el a gyereket másfél, 2 órára. De lehet, hogy ez tovább csökken majd csak ünnepekre, aztán esetleg teljesen meg is szűnik a kapcsolat, mert hát mégis ott a háttérben az igazság. A gyerekem meg addigra már lehet, hogy két-három éves, akkor mit mondok neki, hova lett a testvére, miért nem jön már??? Remélem így már érthető, nem kell kiforgatni, és engem rossznak nézni ebben, mert egyáltalán nincs olyan szándékom, hogy kitúrjam, vagy ilyesmi, mivel nagyon jó a kapcsolatom a kisgyerekkel, szeretjük egymást, de ha egyszer látom a saját szememmel merre megy ez a dolog...

2013. febr. 13. 14:46
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha csak ritkánn fognak találkozni esetleg ünnepeken csak nem fogja keresni miért nem jön! Akkor lenne ezzel gond ha látná minden héten és úgy tünne el egyszer és nem látná többet!
2013. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, akkor nagyon egyszerű.

A fiad a "testvér" szót még sokáig nem fogja érteni, addig meg ha jön a kisfiú, akkor azt mondod a fiadnak, hogy karácsonyra jön a "Pistike", és akkor ő nem fog azzal foglalkozni, hogy ő most "kicsodája neki", hanem csak megkedveli (ha megkedveli), mint Pistikét.

A kapcsolati viszonyra legkorábban 4-5 évesen fog rákérdezni, de lehet, hogy csak még később, addigra meg bőven el lehet majd neki magyarázni, hogy valójában hogy is van ez.

A gyerekek nagyon rugalmasak ilyen tekintetben.


Nekem pl. a szüleim váltak el, apám újra nősült, anyám nem. A gyerekeimnek természetes, hogy van a nagymama, a nagypapa+ Zsófika (másik név), akit már többször le is nagymamázott az 5 évesem. Nekik ez nem fontos, ha majd nagyobb lesz, rákérdez, hogy miért is van neki "három nagymamája".


Ugyanígy lesz nálatok is, emiatt ne aggódj.

Itt én inkább a férjem miatt aggódnék, hogy hogyan dolgozza fel ezt az egészet.

2013. febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
Jó, de akkor mégis mit akarsz csinálni? Nem engeded, hogy a párod odahozza a gyereket hozzátok vagy mi? Tényleg nem értem, mit akarsz. A pároddal talán meg kellene ezt a dolgot beszélni, nem ráhagyni, ha ennyire izgat. Egyébként én is szegény kisgyereket sajnálom, mert ebben a történetben nem a Te fiad van kitéve sérülésnek, hanem Ő.
2013. febr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!