Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kisfiamnál elkezdeném bevezetn...

Kisfiamnál elkezdeném bevezetni a tejet, tápszer helyett. Előbb csak hígítva, bár így nem tudom mennyire lesz tápláló neki. DE. Boltit vagy házit?

Figyelt kérdés
A házinak nagyobb a zsírtartalma....
2014. febr. 7. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy felforraltam, és nem higítottam. 2 hétig adtam forralva, majd utána simán. Semmi gond nem lett. Ja, és a bolti 2,8%-osat adtam/adom.
2014. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én boltit adtam, 2,8%-osat, hígítás nélkül, nem volt házi. Elég sokáig forralva adtam nekik, amikor forralatlanul próbáltam, megfájdult tőle a hasuk. Szerintem adhatsz házit is, de azt mindenképpen forrald fel előtte.
2014. febr. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a bolti biztonságosabb, nyugodtan vegyél 3,2-eset.
2014. febr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hány éves a kisfiad. 3 éves koráig fél liter tejalapú italra van szüksége. A tejjel valóban probléma, hogy a fehérjéje (túl nagy fehérjemolekulák), nitráttartalma megterheli a szervezetét, tápanyagtartalma sem biztos, hogy megfelel,ha rossz minősége (pl. ultramagas hőmérsékleten hőkezelt tej) van. Sajnos kevés bolti tej van, ami már nem ilyen. A zsíros házi tej (pl. automatákból) természetes, neked kell forralnod, csak éppen, hogy felforr, annyi elég. A teljes tej javasolt (3,2 % vagy ennél nagyobb, az igazi háziak ilyen természetesen zsírosak, sok tejszín marad a tetején) és 1:1 arányban javasolt hígítani vízzel (pl. 1 dl tej + 1 dl víz, kész a 2 dl tejital). Így nem terheli meg a szervezetét sem a zsírtartalma, sem pedig a fehérjetartalma. Én tápszert adok neki reggel és este (juniorital és schlummermilch), a müzlijébe viszont ilyen hígított tejet.
2014. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazából nem a tej zsírtartalma az elsődleges szempont, hanem a fehérjetartalom. A gyerekorvosom azt mondta, hogy az ő kisfia reggelre megissza a 3 dl tejét (gondolom hígítatlanul) és többre nincs igénye, tápszert sem kap. Viszont ha a baba több tejet szeretne inni, akkor inkább a tápszer.
2014. febr. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!