Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer, tejpép!? Hamarabb...

Tápszer, tejpép!? Hamarabb kezdtük a hozzátáplálást 4 hónapos kisfiamnál, mert a doki szerint nagyon gyorsan hízik. Na mindegy! De csak almát (pépet) adtam neki eddig.

Figyelt kérdés

Viszont múlt héten azt "ajánlotta" hogy tápszert egyáltalán ne kapjon egy ideig, mert lehet hogy attól is hízik ennyire. Adjak neki tejpépet helyette.

És itt jönnének a kérdések:Vettem pépet az van ráírva hogy 4,5 kanál.Ez nem nagyon sok bele?Mert ha evő kanállal teszem, akkor nagyon sűrű lesz.Ha a tápszeres adagolóval úgy jó, meg tudja enni, viszont így is többet kér.Olyan 220ml-t eszik meg simán belőle.Eddig még mindig adom a tápszert, próbálok "sutyiba" csak 2*-r pépet adni egy nap.De az este 6-kor evett pépet a manóm utoljára, és aztán 10-kor megivott 1,5dl vizet, hiába próbáltam mindenféleképpen tápszerrel etetni.Aztán most reggel 9-kor evett 120ml tápszert.

Szóval:Ti milyen kanállal rakjátok a tejpépet?

Ugye nem normális dolog ha egy időre fel kell függeszteni a tápszert?

Van e a tejpépben is minden ami kell?

Hányszor lehet maximum adni egy nap?

Normális hogy ennyit iszik utána még órákkal is?

Bocsi a tudatlanságomért, de paramami vagyok én is, és ettől a dokitól már inkább nem kérdeznék semmit.Mert ha most beállítok neki azzal hogy még kap tápszert is, biztos leordítja megint a hajamat is.Segítenétek légyszi???


2010. máj. 12. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem normális dolog hogy fel kell fügeszteni a tápit!

hánykg-mal született és most mennyi?

2010. máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja, 7430g és 70 cm.
2010. máj. 12. 13:56
 3/11 A kérdező kommentje:
3350g és 52cm-l született.Én is ezen rágódom, hogy még ha nagyon hízik is, de ahogy olvasgatom itt, másnak is van nagy babája, majd le mozogja ha elkezd menni, nem?
2010. máj. 12. 13:58
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi aug11.-én születünk december 17,-én 7620gr volt és nem mondta a doktornő hogy ne egyen tápszert mert hízik tőle!

Neki arra szüksége van ...Ilyen badarságot...keres egy másik orvost vagy irass másik tápszert!

2010. máj. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a tejpép jóval hízlalóbb a tápinál! Főleg akkor adunk tejpépet,ha hízlalni szeretnénk a kicsit. Egyetértetek anyuk, vagy rosszul tudom?
2010. máj. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
evőkanállal kell beletenni, és max. Kétszer adható egy nap a tejpép.
2010. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a tejpép jobban hizlal, pont a benne lévő gabona miatt! A tápszert kell kapja a kicsi, adj neki, amennyit kér, majd ha elindul lemozogja. A barátnőm lánya 8 és fél kiló volt 6 hónaposan, most egy évesen 9 és fél kiló. Ha elkezd mozogni, megáll a gyarapodás. A dokid agyrém.
2010. máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1 vagyok 9 hós és 10kg 78cm soha nem mondta a doki hogy ez így sok lenne.Pedig volt olyan 2 hetünk mikor 1kg hízott és akor se mondták hogy ne adja tápit.
2010. máj. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor jó, megnyugodtam.Eddig nem volt semmi gond a dokival, sőt, de ez.Kiverte nagyon a biztosítékot.Adtam eddig is a tápszert, csak inkább rákérdeztem Ti hogy látjátok!

Ja, még annyi hogy akkor utolsó pép az olyan 3-4 körül legyen, igaz?Később ne?

Ez a negyedik tápszer amit kap, valahogy nem ízlik egyik sem.Köpi ki mindet, alig tudom beleszajkózni.

2010. máj. 12. 14:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem egy éves a kislányom, és a dokink kihangsúyozta, hogy a tápszert reggel és este még szigorúan kapnia kell.

A tejpép szerintem is jobban hízlal,nekünk emiatt ebből is jó nagy adagot kell adni,mert az én kislányom meg pont hogy túl sovány.

Ha van rá lehetőséged, konzultáj más gyermekorvosokkal is.

2010. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!