Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A kecsketej tényleg 98 százalé...

A kecsketej tényleg 98 százalékban képes pótolni az anyatejet?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én még nem hallottam.

És kétlem is, ugyanis a kecsketej, bár emésztés szempontjából sokkal jobb a gyerekek számára, mint a tehéntej, viszont nagyon kevés vitamint és ásványi anyagot tartalmaz. Sokkal kevesebbet, mint a tehéntej.

2014. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
34%
A kecsketej az anyatej után a legjobb tej.Nem tudom hány százalékban pótolja,de az tuti amit írtam.
2014. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valóban a kecsketejről mondják, hogy leginkább "helyettesítheti" az anyatejet, tápszert. Kisöcsém is azt kapott és a dokinéni rábólintott, viszont írt ki mellé valamit, vitamint, vagy nem tudom mit, mert már anyukám sem emlékezett, amikor tavaly szóba került...
2014. febr. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam ezt, de sosem jártam utána. De ha így lenne akkor szerintem sokkal inkább be lenne ez "reklámozva" és nem tápszert ennének a babák. Szerintem ez régen jó megoldás volt amikor még nem volt tápszer, nem voltak agyon gyógyszerezve az állatok. Mamár szerintem biztonságosabb tápszert adni (ha csak nincs otthon egy saját bio kecskéd) mint a bolti kecsketejet adni a gyereknek. (antibiotikum származékok lehetnek benne, hő kezelt így el veszti az értékes anyagokat, palackozáskor nem figyelnek a "baba" barát minőségre stb. problémák szerintem vannak vele.
2014. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem hallottam ilyet, de ez nem jelent semmit :)

Szó nélkül tápszert adtam a fiamnak anyatej mellett, mert kevés volt. Ami tejem volt az megitta, utána jött a cumisüveg. Nem gondolkodtam másban, tehéntej, kecsketej. Bár lehet vidéken ez jobban előtérbe kerül, nálunk ilyen lehetőség nincs, max a bolti lenne, ha kapni ott egyáltalán, az meg ki tudja miből van, a tápszer tuti tele vitaminnal, maximálisan bevizsgált stb.

Én inkább tápszert adnék a helyedbe, mint a kecsketejet. Nem rosszból írom, de tápszer már a miidőnkben is volt, akkor még nem volt ennyire a szoptatás előtérbe helyezve, és kifejlődtünk.

2014. febr. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a fehérjeállománya nagyon hasonlít a tehéntejéhez. Fiam tejallergiás (anyatejen keresztül), kecsketejet sem ihatok.
2014. febr. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:


[link]

2014. febr. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!