Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Darált hús fagyasztása babának?

Darált hús fagyasztása babának?

Figyelt kérdés

A védőnő javasolta, hogy darált húst jégkockatartóban fagyasszak le a babának, így adagonként tudom felhasználni. Nem mondta, hogy főzzem, tehát automatikusan úgy értettem, hogy nyersen fagyasztom, kiolvasztom, főzöm. De ma anyukám azt mondta, nyers darált húst felnőttnek sem fagyasztunk, nemhogy babának.

Ti mit tudtok erről? Hogy csináljátok?



2014. febr. 10. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én darált húst sose fagyasztottam a gyerekemnek, de főtt csirkemellet sokszor... pici kockákban.


Tehát megfőtt a húsleves... kivettem belőle a csirkemellet, felkockáztam, egyesével megfagyasztottam és zacskóba raktam. Mikor készülta főzeléke, beledobtam főzés közben egy husi kockát együtt főztem a zöldségekkel és utána turmixoltam.

2014. febr. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok... Ja, és előtte nem olvasztottam ki a főtt fagyasztott hust, úgy dobtam bele a fővő zöldségekbe.


Szerintem darált húst is főve (vagy sütve) fagyasztanék le ennek mintájára.

2014. febr. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyersen is le lehet fagyasztani, csak kiengedés után meg kell főzni.
2014. febr. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én meg olyat nem hallottam, hogy elötte megfözik és befagyasztják..
2014. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát én ezt most hallom először.. :O Én mindig nyersen fagyasztom a darált húst (is), jelentem semmi bajunk. A gyereknek sem...:) A főzés közben úgyis kihalnak a bacik...
2014. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

3-as, azt azért én is gondoltam, hogy meg kell főzni. :D

Akkor csinálom, ahogy eredetileg gondoltam.

2014. febr. 10. 20:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Én a gyerekemnek kockázott csirkemellet fagyasztottam le.


Viszont én szoktam darált húst lefagyasztani és semmi baja. Annyi, hogy nagyon szép friss hús legyen és én szeretem megsózni fagyasztás előtt, mert talán az tartósítja is valamennyire utána azt a sózást az ember belekalkulája.

Sőt nem is várom meg, hogy teljesen kiengedjen, mert romlékonyabb az tény.

2014. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ezt nekem is mondta a védőnőm, de úgy értette, és szerintem a Te védőnőd is, hogy megfőzöl mondjuk egy csirkemellet és összeturmixolod, vagy ledarálod, ezt teszed a jégkockatartóba, így fagyasztod. Így ha főzöd a főzelékét, és amikor már majdnem kész, akkor hozzádobsz egy-két husikockát, és összefőzöd. Ez tuti, mert átbeszéltük, mert nekem sem volt világos...

De én is úgy csináltam egyébként, hogy a nyers csirkemellet feldaraboltam kockákra, fóliába tekertem egyenként, és vízben megfőztem, kb 10 perc alatt megfő.

És azért nem úgy csináltam, ahogy a védőnő javasolta, mert én pároló rácson pároltam a zöldségeket így nem lehetett kivitelezni, hogy a más ledarált husit mellé dobjam...


Milyen darált húst akarsz neki fagyasztani? Csirkemellet?

2014. febr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7 hónapos, csirkemellet kéne bevezetni.

Azt mondta, beszéljem meg a hentessel, hogy reggel elsőként daráljon le nekünk egy csirkemellet, az szóba sem került, hogy itthon tudok-e darálni. Ezért asszociáltam erre. Sima darált húst meg nem is jutott volna eszembe magában megfőzni. Sót még nem adok neki, úgyhogy a sózás még nem játszik.

Főzelékbe főzném, úgyhogy ez a része egyszerűbb. Végülis tényleg forralva lesz, a hentes meg 3 percre van, azalatt csak nem romlik meg a hús, míg hazaérek és mélyhűtőbe teszem.

2014. febr. 10. 21:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Én főzve nagyon kicsire összedarabolom, majdnem mintha darálnám, evőkanalanként lefagyasztom folpackba csomagolva, és mikor megfőtt a zöldség, kiszedem egy műanyag tálba, beledobok egy gombócot. Ha a vízbe tenném, csak szétmállna az egész. A forró zöldségektől és a pici víztől, ami kell a turmixoláshoz, gyönyörűen kiolvad.
2014. febr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!