Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálásban szeretnék...

Hozzátáplálásban szeretnék segítséget kérni!?!

Figyelt kérdés

Tegnap lett a babám 4 hónapos, mivel tápszeres, megkezdjük a hozzátáplálást. Azt mondta a doki és a védőnő, hogy mindennel 1 hetet próbálkozzunk, de kezdjük el bevezetni a glutént is. Csak az a bajom, hogy ha mindennel, amit első körben kaphat (alma, körte, barack, krumpli, zeller, sütőtök...stb), 1 hetet próbálkozunk, akkor sose fogunk a végére érni. Arra gondoltam, hogy mindennel megvárok 2 kakit, hogy rendben megy-e, és ha úgy látom, hogy bírja, és nem fáj tőle a pocija, nem lesz kiütéses, akkor próbáljuk a következőt. Szerintetek ez így jó?

Illetve a másik problémám, hogy kicsit el vagyok veszve... tegnaptól kap már pépet is, mivel tejérzékeny, így tejmenteset, úgy néz ki, jól bírja. A pép dobozán az van, hogy napi 1-2 étkezés kiváltható vele. Viszont majd idővel gondolom gyümölcspéppel meg ilyenekkel is ki kellene váltani étkezéseket. Ebben nem tudom hogy kellene fokozatosnak lennem. Most 5X eszik egy nap, abból hány étkezés legyen majd tápszer, hány pép, hány gyümölcs vagy főzelék?? (Első babám, még kicsit gyakorlatlan vagyok) Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2014. febr. 11. 20:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
én nem próbálkoztam mindennel 1 hetet... 2 napokat talán... de utána már kóstoltattam is mással... majd ha eljutsz a főzelékekig is, akkor én úgy csináltam, hogy reggel táp, tízórai gyümölcs-keksszel, ebéd főzelék, uzsi tejpép, este tápszer... :)
2014. febr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! :) És a kekszet lehet már most 4 hónapos korától, ugye??? Abban van glutén is, azzal be lehetne vezetni azt is.
2014. febr. 11. 21:09
 3/19 anonim ***** válasza:

hát, nem mondanám meg a tuti, csak annyit hogy én hogyan csináltam. 1-2 hétig 1 étkezés erejéig kapott tejpépet. Utána talán barack vagy sütőtök volt, vagy alma, pár kanallal szopi után, pár napig, aztán egyre nagyobb adag, míg egy egész étkezést sikerült kiváltani. Először ebédre kapta a tejpepet, aztán tejpep helyett gyümit vagy zöldséget, a tejpep pedig uzsira majd vacsira csúszott mikor már egész adagot evett. Ha nem is egy hétig adsz egy új zöldséget vagy gyümit, 3-4 napig érdemes ugyanazt adni, mert ha allergiás reakció.van, ahhoz kellet ennyi idő. Ok, hogy a hasfajas azonnal látszik, de egy bőrpír vagy kiütés már lehet több nap is. Nem kell minden 4 hónapos kortól ajánlott új ételt bevezetni, valogass kedvedre, ami szimpatikus, később meg úgyis torheted a fejed, hogy mit adj neki, hogy az ne legyen unalmas.

Nálunk amúgy nagyon sokáig volt úgy, hogy a reggeli és a vacsi volt a tejpep vagy később gabona pép (rizs, zab, tönkölybúza-zab), a többi zöldség, gyümi, és tejtermék ( túró, joghurt)

2014. febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
igen belehet azt is, de először még csak reszelj neki almát vagy barackot 1-2 kanállal kóstoltad meg vele, nehogy megfájduljon a pocakja, 2-3 hét alatt simán lehet már adni neki teljes adag gyümölcsöt, amivel jól is lakik, és ekkor tegyél bele kekszet.. először csak 1 db-ot reszelj hozzá... azt is fokozatosan :) meg jöhetnek sorba a gyümölcs mellett a krumpli, sárgarépa... naponta kétszer is kóstoltathatsz, ha nem fáj a pocakja... a lényeg, hogy mindent szép fokozatosan :) ha látod hogy nincs gond, akkor mehet a nagyobb adag :)
2014. febr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
inkább babakeksz, de vannak gabona és rejpepek amik glutent is tartalmaznak már.
2014. febr. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. febr. 11. 21:22
 7/19 anonim ***** válasza:

Szia,


én úgy csináltam, hogy legelőször az alma levét adtam neki.

Aztán kb. két nap múlva elkezdtem az almát.

Nekem a védőnőm azt mondta, hogy fél háztartási kekszet reszeljek az almához, már rögtön kezdetkor.


A tízórainál kezdtem a gyümölcsöt kóstoltatni, aztán persze megkínáltam tápszerrel.

Először magában adtam a gyümölcsöket fajtánként, (alma, őszi, szilva) aztán kb két nap múlva kevertem a már ismert gyümiket.

Én mindig úgy csinálom, hogy az alma az alapja a gyümölcsös étkezésnek, és azt dúsítom különféle gyümölcssel és kekszel.


A tejpépet ezután vezettük be (lényegében azért, mert nem hízott a fiam).

Mivel tejfehérje allergia gyanus ezért a Sinlacot eszi - imádja!

Ezt szoktam uzsonnára adni neki, mindig valamilyen gyümölcssel.


A tejpép után jöttek a zöldségek, ebédre.

Na ezzel már nehezebb dolgom volt/van. :)

Kb. két hete pedig már husit is kap alkalmanként.


Most 7 hónapos és így 3 étkezés van kiválta nekünk (4 hósan kezdtük mivel tápszeres baba).


A reggeli és a vacsi tápszer.


Remélem tudtam segíteni picit! :)

2014. febr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen mindenkinek! :)
2014. febr. 11. 22:45
 9/19 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Segítenétek?Nem teljesen ehhez a témához tartozik, bár mi is pár hete kezdtük a hozzátáplálást...6 hós lesz holnap!Sajnos lehet h tehéntej allergiánk van, most terhelik vissza a tejemet, és kap spec.tápszert! Amit nem vesz el!Akik hasonló problémával küzdenek, milyen tápszert adtok a kicsinek??????Segítenétek?Nekünk a milumil-pregomin van.....köszi

2014. febr. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia,


a 7-es válaszoló vagyok, akinek tejfehérje allergia gyanus a babája.

Nekünk kb. 3 hetes korában jött ez ki, kiütések formájában. Allergiavizsgálaton nem voltunk, úgyhogy még nem bizonyított a dolog, de lényegében kezdetektől a Milumil Pepti tápszert kapja a babám.

Azt, hogy ezt a tápszert elfogadná-e a babád nem tudom.... az én manóm sajnos nem igazán ismeri a többi, esetleg finomabb tápszert és sajnos az anyatejet sem nagyon ismerhette, mert nem volt sok, így elvan ezzel a tápszerrel.

2014. febr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!