Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Még mindig a hozzátáplálásról....

Még mindig a hozzátáplálásról. Megnyugtattok?

Figyelt kérdés
A kislányom elmúlt 5 hónapos. ! hónaposan kezdtük a hozzátáplálást a nagykönyv szerinti gyümölcsökkel. Kb. már két hete kiváltottuk a tízórait gyümölcsökkel és egy fél babakeksszel. Az uzsonna tápszer előtt pedig már krumplit és sárgarépát kóstoltunk. Ma viszont Milupa tejpépet adtam neki - első alkalommal. Azt sem tudtam eldöntetni, ezt is kell-e kóstolni, vagy mehet egyből egy adag... Végül úgy döntöttem, biztos nagyon hasonlít a tápszerre, így csak ezt evett. Vajon rosszul tettem? Lehet tőle vmi baja? Még a vérnyomásom is felment az idegességtől - így utólag, persze... Egyébként ezt is több napig adjam, hogy kiderüljön, ha valamire érzékeny? Nem szeretném mindig ezt adni uzsonnára, vissza fogunk térni a főzelékre, csak szeretném kicsit változatosan étkeztetni. Az uzsonnát egyébként mikor válthatom ki egészen főzelékkel? Még korai, ha a napi öt étkezésből kettő már nem tápszer? Előre is köszönöm mindenki szíves válaszát!

2014. márc. 2. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Te nagyon beteg vagy.....

Amúgy nagyon korai még ez a hozzátáplálási iram amit művelsz.

2014. márc. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ez a válasz valóban sokat segített most!!! :(

Egyébként 4 hónaposan (fent benyomva maradt a Caps Lock) kezdtük a hozzátáplálást, mivel tápszeres a baba.

2014. márc. 2. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kóstoltattam a tejpépet, anyatejes babáimnak este ezt adtam, így tápszert nem kellett adni. Néha előfordul, hogy érzékeny rá a baba, nem kell több napig adni, de egy-két napig ne adj újat. Én 5 hónaposan kezdtem gyermekeimnél a hozzátáplálást, körülbelül egy hónap alatt váltottunk ki egy étkezést. Úgy tudom, bizonyos mennyiségű tej alapú étkezés kell legyen naponta, ha az megvan, szerintem fokozatosan ki lehet váltani. Egyébként 5 hónapos babát még nem muszáj olyan nagyon változatosan etetni, a csak tej/tápszer után elég nagy változás hogy bármi mást kap.
2014. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy beteg! Ha tápos a pici valóban elkezdheted 4 hónaposan is, viszont azzal egyetértek higy ne siess ennyire az étkezések kivàltásával, mindent csak lassan. Szerintem àrtani nem ártottál a picinek, ha allergia stb lenne màr pöttyös lenne, hasmenése lenne, esetleg hányna. Ha semmi ilyesmi nincs akkor szerintem nem lesz baj. Viszont tènyleg lassíts nagyon ráértek! :)
2014. márc. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha a milupa tejpép dobozára rá van írva, hogy 4 hónapos kortól adható, és nincs ráírva adagolási javaslat, vagy tiltás, akkor nem lehet semmi baj. egy ilyen nagy cég nem kockáztat. gondolj csak bele.

nyugi.


ui: az én kisfiam 9 hós, de nálunk még csak most jött az "érzés" a kiváltásra, a 9 órási és az 5 órási cicizés helyett már pár napja rendszeresen adok gyümölcspépet, húsos zöldségpépet... mi nem sietünk, szerintem nem kell ebben annyira sietni. (nálunk amúgy a gyerek kezdett evés iránt érdeklődni, illetve már nem hízik eszeveszetten, kevés a kakis pelus is, fogacskák is jönnek, jönnek... szerintem ezek a jelek az igazi hozzátáplálás megkezdésére. mondjuk minálunk anyatejezés van)

2014. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!