Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Körtés, szilvás, banános...

Körtés, szilvás, banános bébiételek bevezetése mikortól ajánlott? Ahány bébiétel és táblázat, annyiféle variáció?

Figyelt kérdés
Több cég bébiételén más-más hónap van feltüntetve. A védőnőtől kapott táblázat és a neten olvasható táblázatok is különböznek egyes ételekkel kapcsolatban. Én akkor honnan tudhatnám? Körte van pl. a 4 hónapos Univeres és Milupás gyümölcsdesszertekben, ugyanakkor a "táblázatom" szerint 6-8 hótól adható. A szilvánál meg a kecskeméti 4 hót ír, míg a Milupa alma-szilva csak hat hónaptól ajánlja. Banán a táblázatban fél éves kortól adható, de egy sor bébiétel 4 hótól bátran kínálja. A lányom elmúlt 5 hónapos, de ezeket az ételeket még nem mertem adni neki, viszont már egy hónapja eszegeti az alma-őszibarack-meggy variációt. Úgy vélem, szívesen enne mást is... Így télvíz idején ugye esélyem sincs friss gyümölcsökre; a vadzöld banánt nylonzacskós dobozban érlelős módszert sem díjazom...

2014. márc. 3. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A bebietel kifejezetten babaknak van, de szerintem ezt mindenki erzesre csinálja 6 hotol már adhatod mindharmat. Mondjuk akár már most is csak tudod lassanként
2014. márc. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A bébiételben másképp van feldolgozva, ezért lehet korábban. De feldolgozva van, én ezért nem adtam, inkább almát evett almával meg fagyasztott házi egyébbel, mert pont ősz volt.

A gyártónak ráadásul eladó, a vevő meg kipróbálja és ha nem jön be a babának, mert még korai, majd kipróbálja később megint, tehát a gyártó nem veszít semmit.

2014. márc. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 4 hónaposan adtam körtét, szilvát is frissen, turmixolva.

A szilvás bébiétel nagy kedvenc, s turmixolva a legfinomabb a körte banán kombináció. Ezt is 4 hónaposan adtam.

2 körte, 1 banán le turmixolva tesz ki egy üveges bénikaját, a fiam heti 3-4 x ezt kap, hisz alig van most valami friss gyümölcs

4 hónaposan lehet adni a paradicsomot is!

2014. márc. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen. Ilyen és ehhez hasonló problémával még rengeteget fogsz találkozni. Miért van 4 hónapos kortól adható áfonyás málnás bébiétel, mikor aprómagvas gyümölcsöt 2 éves kor alatt egyáltalán nem lehetne adni, miért van ráírva a babapiskótára ahogy 6 hónapos kortól, mikor tojás 1 év alatt nem ajánlott és egyáltalán miért van bébiétel már 3 hónapos kortól, amikor a hozzátáplálás fél éves kor alatt egyáltalán nem ajánlott, és még sorolhatnám. És mellé ott vannak a nagyszülők, akik nem értik miért ne adj a gyereknek 1 évesen tejet, a védőnők - gyerekorvosok, akik egymásnak mondanak ellent, vagy egyik szavukkal agyonütik a másikat. Nekem pl. ugyanaz a doktornő mondta, hogy fél babakekszet adhatok naponta a liszt miatt, aki a következő mondatában azt javasolta, hogy tegyek a főzelékébe rántást....

Amit tehetsz, hogy figyeled a babát, hogy reagál az újonnan bevezetett dolgokra, óvatosan adod neki az új ételeket, és a legjobb belátásod szerint eldöntöd mit adsz neki. Én az olyan főbb dolgokat igyekeztem betrtani, mint pl, a tojás, tej, liszt kérdés.

Körtét, szilvát és banánt szerintem adhatsz neki fél évesen, de a banánnal óvatosan, mert lehet neki tőle csúnya székrekedése. Amire viszont jó lehet a szilva :-)

2014. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!