Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás kezdetén üveges...

Hozzátáplálás kezdetén üveges bébiétel?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos a babám, egy hete kezdtem el kóstóltatni. Az almát én pürésítettem neki, az nem volt nagy siker. Vettem egy őszibarackos bébiételt, azt jóízűen eszegeti. Viszont jobban szeretném saját friss ételekkel etetni, de ilyenkor gyümölcsben nincs sok választék. Ti mivel folytatnátok?Erőltessem az almát? És nem lesz gond a késöbbiekben, hogy gyümölcsöt főleg a friss választék hiánya miatt bébiételként eszi? (Értem ezalatt, hogy rászokik, és nem fogadja majd el a rendes kaját)
2014. febr. 27. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

nálunk a mandarin leve és a pépes körte jött be. ezeket azonban 7 hótól ajánlják, de mi mertünk körtét adni 5,5 hósan, szerintem olyan, mint az alma. kicsit gyorsítja a kakit, mondjuk :)

babánt is lehet pépeset adni.


a bébiételeknél van, hogy fruktózt tesznek bele, és jó édes, aztán persze, hogy preferálják. nyugodtan adhatsz üvegeset, csak nézd a címkét, ne legyen cukor, fruktóz se nagyon benne...


szerintem nem romlik csak úgy el egy gyerek, mert üveges kaját etetnek vele :) második gyerekes anyukák gyakran folyamodnak ehhez a fogáshoz, hogy időt nyerjenek, kérdezd csak meg őket! :)

2014. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vilcsianyuja ***** válasza:

Nem kell erőltetni az almát magában, viszont adhatsz egy esélyt, az alma-krumpli kombónak. Anno a lányom hasonlóan kevésbé lelkesedett a reszelt almáért, de mikor összemixeltem főtt krumplival (az almát nem is főztem meg), azonnal siker lett.

Ha ez sem megy, akkor tényleg csak a bébiétel marad gyümölcsalternatívának.

2014. febr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem se ette az almát az elején se főzve, se sütve, se nyersen, se párolva. Aztán kínomban vettem Hipp alma üveges gyümölcsöt, aztán tolták befelé. Semmi bajuk nem lett tőle. Ha néha adsz üveges bébiételt (az enyémek majdnem mindig azt ettek), attól még simán átáll majd idővel a házikosztra.

A körtével én még várnék. Alma, krumpli, s.répa, sütőtök, őszibarack, első körben.

2014. febr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!