Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vezessem be az 1éves...

Hogyan vezessem be az 1éves kisfiam étrendjébe a darabos ételt?

Figyelt kérdés
Rettegek!!! Már többször félrenyelt,pedig nem adtam neki nagy falatot. Majszolt már száraz kiflit,de akkor le sem veszem róla a szemem. Volt már,hogy nagyobbat harapott le és úgy kellett kivenni a szájából. Darabos bébiétellel nincs gond,azt még merem neki adni,de félek tovább lépni. Tudom velem van a baj,túl aggodos vagyok. :/ Történ egy eset itt a városunkban,egy kisfiú meghalt,megfulladt a kajától. Ez még rá tesz egy lapáttal nálam. Hogy csináljam??
2014. márc. 3. 23:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja..és már van 6 foga.
2014. márc. 3. 23:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden 1. babás anyuka ilyen ne aggódj..max nem így emlékszik rá, vagy letagadja.

Én úgy bámultam a gyerekem 1. kifli evését, hogy még a gyerek is megmosolygott..totál para volt az egész!!!Nagyon féltem.

DE!!!


1. Győzd le a félelmed, add azt a darabos ételt a gyereknek, és figyelj rá.


2. Nézegess, olvass utána a témának.Már mint annak hogy mit kell csinálni egy fuldokló gyerekkel..sokat segít ha történik valami tudd mit kell szakszerűen csinálni.


3. Tudtad hogy a rágóreflex ugyan olyan ösztön mint a szopóreflex?A baba ha megérik rá, akkor rág.


De legfőképp ne aggódj!!!

2014. márc. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért nem minden 1. babás anyuka ilyen szerencsére.

Én sose voltam parázós, így könnyű az életem.

Adagold fokozatosan.

Villával törd össze az ételt, a zsemlét, kenyeret kis falatkákban add a kezébe, épp csak annyit, amennyit egyszerre be tud kapni.

Adj neki banánt darabokban, vagy hagyd, hogy ő harapja, ez jó pépes, lehet vele gyakorolni.

Amúgy 1 évesen már nem bébiételt kellene ennie, hanem azt amit ti is esztek, már nem kisbaba, hanem kisgyerek.

2014. márc. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 3 van,még is betegesen parázok. Nem tudom megmagyarázni,de annyira féltettem őket,hogy én is inkább figyeltem őket evés közben,nem ettem addig,csak utána. Soha nem adtam a kezükbe babapiskótát,se kiflit...anyám 100x leszidott,hogy túlzásokba esek.Nem érdekel.A lányomnak 1x adott az anyósom a kezébe kenyérhéjat,mert hogy azt majd elszopogatja,és tudunk ebédelni, a gyerek majdnem ott fulladt meg a kezeim között. :O Úgy leordítottam a fejét a mamának,azóta nem ad semmit a gyerekek kezébe.Én mindig villával törtem jól át a kajákat,vagy mikor már volt rágófoguk,akkor kisebb kockákra daraboltam mindent,és úgy ők kézzel,vagy villával feleszegették.Ez így nekem bevált,és nem voltam annyira feszült a kajálásoknál.
2014. márc. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!