Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti hogy kezdtétek el a darabos...

Ti hogy kezdtétek el a darabosabb ételeket bevezetni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 hónapos, szeretnék neki egy kicsit darabosabb ételeket is adni, hogy minél hamarabb tudjon rendesen enni. Állandóan attól félek, hogy megakad a torkán. Mekkora darabokat lehet neki adni és miből? Nem darab kolbászra gondoltam meg ilyesmire, mielőtt valamelyik okoskodó megjegyzi.

Hallottam olyanról, hogy a gyerek még oviban is csak nyammogott az ételen, mert nem tudott enni rendesen.



2013. dec. 30. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem fog megfulladni, ha puha ételt adsz neki. Vágd fel falatnyi kicsi darabokra, a húst is, adj a kezébe kiflicsücsköt, vagy kekszet.

Akkor is eltudja nyammogni, ha nincs még foga.

2013. dec. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

6 hónaposan még rettentő korai, hiszen éppenhogy elkezded a hozzátáplálást.

Ne aggódj amiatt, hogy még oviban is csak pépeset fog szeretni.

Bőven ráérsz a darabos ételekkel 10-12 hónapos korától is, ha majd lesz már pár foga.

Amúgy való igaz, az ínyével is tud nyammogni, de 6 hónaposan még egyáltalán ne próbálkozz ezzel.

2013. dec. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sok mindent szeretne, de nem merem odaadni neki. Sok ételt nem tudok annyira pépesíteni, hogy elég folyós legyen neki, vízzel nem akarom higítani, tápszerrel megint nem, mert akkor az egésznek elvész a lényege. Egyébként 4 hónapos korától táplálom hozzá, sok bébiételt megeszik, de úgy vettem észre, az ízletesebbeket szereti. Az ízetlen sz$r bébifőzelékeket nem. Amiket mi eszünk, azok túl szárazak neki, én nem nagyon főzök. Vagy ha igen, akkor inkább csak másodikat, amit ő nem tud megenni.
2013. dec. 30. 16:45
 4/11 A kérdező kommentje:
A rémálmom, hogy még 1 évesen is tápszeren fog élni, mert nem merem odaadni neki a darabosabb ételt. Voltatok így ezzel?
2013. dec. 30. 16:46
 5/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok

6 hónapos korától táplálom hozzá a lányom. Nem ízetlen bébifőzeléketet eszik, hanem én főzök neki a mai napig só és cukormentesen, nagyon finomak, magam is megeszem a maradékot annyira jó.

Már van 5 foga, adok neki darabosat is, persze van, amit kiköp, de ha a kezébe adom, akkor bármit elrágcsál, legyen az zsemle, banán, alma krumpli stb.

Tápszert már csak reggel-este eszik.

Ne aggódj, a babád meg fog tanulni enni darabosat is a maga idejében.

2013. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2-es! Köszi a vigasztaló szavakat, hány hónapos a babád?
2013. dec. 31. 10:27
 7/11 A kérdező kommentje:
2-esnek! Esetleg megosztanál velem néhány receptet? Próbálok én is főzni neki, de igazából nem nagyon van rá időm, mert nagyon igényli a foglalkozást, ha meg alszik, minden zajra felkel. Teljes káoszban vagyok.
2013. dec. 31. 10:30
 8/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Az enyém már nem baba, elmúlt 1 éves, nem sokára 13 hónapos lesz.

Receptet nem igazán tudok írni, csak összefőzöm ami épp eszembe jut.

Tegnap pl. kelkáposztafőzeléket ettem, abból kapott ő is, bár tudom, ilyet te még nem adhatsz a tiédnek.

Nagyon sokféle módon lehet variálni az ételeket.

Nekem az alap a rizs, gersli, tészta, vagy krumpli és ehhez teszek különféle zöldséget és húst, vagy tojást, májat.

Azért főzök neki külön még mindig, mert én magam miatt nem nagyon szoktam főzni, de ha néha rászánom magam, akkor abból már ő is kap (persze olyat, ami nem extra csípős :D ).

2013. dec. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elég nehéz így, vagy csak én vagyok lusta, nem tudom. Bele kell jönnöm. Igazából amit én főztem neki eddig, az almagrízen kívül nem evett meg semmit. Pedig nem mondhatnám hogy rosszul főzök. Szeretnék neki adni főzelékeket is, de azt még nem ehet a tejföl/tej miatt. A tápszeres meg olyan félmegoldás. Nehéz.
2013. dec. 31. 13:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! 6hónaposan elvètve adtam darabosat kisfiamnak. Kiflit, főtt krumplit, sonka szalámit, krumplis tésztát (tudom h a fehér tésztát nem ajánlják de igy alakult h kapott), savanyú uborkàt mert annyira sirt hogy kell neki. Amúgy én kb 7 hós korában éreztem rá a főzésre, rengeteg receptet gugliztam és nézegettem az üveges babaételek összetevőit. Végül sikerült egy zöldsèges tèszta hússal babaételt csinálnom amit meg is evett. Azóta szivesen főzök neki és jobban eszi mint az üvegeseket.
2014. jan. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!