Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adhatok 5 hónapos anyatejes...

Judyt77 kérdése:

Adhatok 5 hónapos anyatejes babámnak egy napon rízspelyhet és tejpépet is? Most kezdtem a hozzáetetést.

Figyelt kérdés

Eddig az anyatej mellé almát adtam neki délelőtt két szoptatás között és a déli szopi után és előtt és este rízspelyhet egyenlőre simán forralt vízzel.

Ezután akarom bevezetni a körtét. (Próbáltuk a répát, és a kekszes almát, de szorulása volt.) Mit javasoltok még adni? Adhatnék délelőtt tejpépet, este rízspelyhet, közben zöldséget vagy gyümit? Köszönöm a válaszokat!



#rízspehely
2014. márc. 4. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem ertem ezt a tejpep maniat miert adjatok ilyen koran? Tudjatok h.tejpor van benne???
2014. márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az van ráírva, hogy 4 hónapos kortól adható, ezért azt gondoltam, hogy az 5 hónapos babámnak már adhatok.. Ezt persze egy normális stílusban is megírhattad volna, meg ha mellé a kérdésemre is válaszolsz, még meg is köszönöm! Egyébként még nem adtam neki, mert azt hiszem, egy nap csak egy gabonapehelyfélét lehet. Ez is lett volna a kérdés.
2014. márc. 9. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem akartalak bantani vele csak gondolj bele h.a gyartonak megeri rairni h.minel hamarabb megvasaropd es add a babadnak. Sztem 6 honapig kizarolag anyatej. A tejtermek leghamarabb 8 honaptol es a tejpepben van.
2014. márc. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! és szerinted rizspelyhet adhatok neki kétszer? pl. délelőtt gyümi, délben zöldség, kora délután rízspehely gyümivel, késő délután rízspehely. És emellett minden alkalommal anyatej. Azt úgyis kéri :-)) Hátha így jobban eltelítődik és este jobban alszik. Szóval lehet a rízspelyhet kétszer is adni?
2014. márc. 12. 08:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi a cel? El szeretned valasztani? Ha nem ne siettesd ennyire mert igy gyorsan el fog. Kevesebbet fog szopizni az biztos. Orulj neki ha igy elfogadja de ovatosan. Kerdezz meg egy szoptatasi tanacsador nekem ezt javasoltak!
2014. márc. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A cél az lenne, hogy jobban eltelítődjön és kevesebbszer ébredjen éjjel.

Egyébként egyenlőre nagyon tetszik neki az evés. Viszont nem akarom siettetni, ezért gyümi még mindig csak az alma, zöldségből a krumplit és sütőtököt ismeri, amit imád, és az íztelen rízspehely is ízlik neki. És általában bedobja rá azt, ami a cicimben van. Mintha a többi csak bónusz lenne :-) Bár nappal ciciből kevesebbet eszik, az tény, de éjjel kéri háromszor és egy cicit leszív rendesen (az utolsó már reggel 6-7 körül van, legalább ez jó lenne, ha áttolódna 8-9re, de úgy tűnik, nem kívánságműsor :-) Köszi a segítséget!

2014. márc. 12. 23:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát állítólag nem csak azért kelnek a babák mert éhesek hanem mert nem tudnak maguktól visszaaludni és megébrednek VAGY akár éhes is lehet VAGY rád vágyik. De ez sosem derül ki. Ha védőnőt kérdezel azt mondja a hozzátáplálástól majd kevesebbet kel de van hogy nem így van. Képzeld el ha most kevesebbszer szopizik napközben és éjszaka sem kelne mennyi ideig szoptatnál még???
2014. márc. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezen gondolkodtam, hogy felébred, sír, mint aki megijed és amint kis ereje van, néz hátra, hogy jövök-e már. Eszébe sem jut megnyugtatni magát. Engem vár. És általában leszív egy cicit, de valóban, van hogy épp hogy csak picit eszik és már alszik is. Akkor visszateszem és alszik megint 3-4 órát. Tehát van amikor én kellek neki, van amikor éhes. Persze, ha nem sír keservesen, csak nyökörög, akkor várok, hátha visszaalszik és sokszor sikerül is neki. De ha sír, akkor segítek. Lehet, hogy ez hiba, de nem tudom sírni hagyni. Most arra gondoltam, majd idővel talán ő maga leszokik az ébredésekről, hagyom hát, hogy ő diktáljon. Úgyis ezért vagyok itthon ;-) Erre fel, van, hogy azóta akár 4szer is felkelt. Háát, csak leszokik róla ;-) Köszi a válaszokat!
2014. márc. 17. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!