Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milyen étrend lenne a legmegfe...

Milyen étrend lenne a legmegfelelőbb? Anyukák akik már benne vagytok ebben ti hogyan csináljátok, mi a legjobb étrend?

Figyelt kérdés
Kislányom most múlt 6 hónapos. A védőnő javasolt h a húson kívül kezdjük el a tényleges hozzátáplálást. De fogalmam sincs hogyan csináljam. Eddig anyatejes-tápszeresek voltunk, 4 hónapos korától adom a gyümiket, zsenge zöldségeket..Ami ízli kneki, nagyon jó étvágya van. Most vettem neki főzelékeket, spenótot, burgonyát, és Milupa kekszes tejpépet. De nem tudom mikor mit adjak neki. Reggel szokásos anyatej+tápszer pótlás? Ebédre ezt hagyjam ki és adjak helyette főzeléket? És abból mennyit, fél üvegeket evett eddig, ha egy egészet meg eszik kb mennyi idő múlva lesz éhes megint? Itt is a 3 óránkénti etetés az érvényes? Aztán ebéd után mi? tápszer megint este tejpép?? A másik fontos kérdésem a folyadék bevitel. Nem hajlandó meginni a vizet, a gyümilevet is nagyon ritkán...de ha elkezdek neki szilárd ételt adni akkor mindenképp kell a folyadék, hogy szoktassam rá a vízre..köszönöm!

2014. márc. 4. 16:54
 1/4 A kérdező kommentje:
nahááát! ha ezt az étrendet követem amit leírtatok, csontsoványra fogy a lányom! köszi mindenkinek!!
2014. márc. 8. 12:11
 2/4 Zaphyris válasza:

Szia,nekem 5 hónapos a kisfiam,mi is már tervezgetjük,hogy mit hogyan a milumil oldalán rengeteg hasznos táblázat és infó van,plussz egy telefonszám,okos,tapasztalt védőnők ülnek a végén,én már többször beszéltem velük,tudom ajánlani ha nem segít a sajátod,vagy nagyon elveszettnek érzed magad.

Remélem segítettem,szép napot:-)

2014. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Végre valaki :) köszönöm a segítséged!
2014. márc. 11. 12:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, hogy mi a legjobb, azt nem tudom, de azt szívesen leírom, hogy mi hogyan csináljuk. (Biztos lesznek lepontozók, de remélem, neked segítek valamiben...)

Hat hónaposak leszünk, bő másfél hónapja kezdtük a hozzátáplálást. A lányomnak eddig minden ízlett és semmire nem reagált negatívan a szervezete, úgyhogy nekünk könnyű dolgunk van. Egyébként már gyönyörűen eszik kanálból.

Tehát: reggel tápszert kap, délelőtt a tízórait már teljes egészében kiváltottuk gyümölcsökkel és egy fél reszelt babakeksszel. Az ebéd tápszer, uzsonnára adom a főzeléket, pár napja már húsosait is, de e mellé még mindig adok tápszert is - több-kevesebb sikerrel. Három alaklommal fordult elő, hogy uzsonnára nem főzeléket, hanem tejpépet adtam kevés gyümölccsel - a változatosság kedvéért. Ez esetben viszont nem ettünk már tápszert, hanem csak a tejpépet. Estére ismét tápszer.

Én úgy látom, a kislányom nagyon élvezi a pépes ételeket, szereti a különböző ízeket, érdeklik az ételek, ha valaki a környezetében eszik vagy iszik, egészen rácuppan a tekintetével, mozgatja a száját, szinte nyel ő is. Úgyhogy nekünk valóban könnyű a helyzetünk.

2014. márc. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!