Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gyümölcscukor vagy sima cukor?

Gyümölcscukor vagy sima cukor?

Figyelt kérdés
Tényleg többet ártok a gyümölcscukorral ? Csak ezzel készítek mindent neki. 1,5 éves kisfiúnak
2014. márc. 9. 20:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Igen. Semmi baj nincs a síma cukorral, csak divat ellene agitálni.
2014. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Hát a gyümölcscukor megtalálható magában a sima cukorban is, mivel a cukor (szacharóz) gyümölcscukorból (fruktóz) és szőlőcukorból (glükóz)épül fel, de én azt mondom, hogy a sima cukorral nem jársz rosszabbul.
2014. márc. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A kétévesnek sem teszek cukrot semmibe, ritkán mézet teába, de inkább vizet kér. Magunknak is csak annyi cukrot használunk, ami a kelt tésztához kell az élesztőhöz.
2014. márc. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Igen, a fruktóz megterheli a májat! Épp ezért már cukorbetegeknek sem ezt ajánlják!
2014. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A gyümölcscukor nagyon minálisan jobb talán, de alhanyagolható. Mi egyiket sem használjuk, mert káros. Annyi gyümicukor pont elég egy embernek ami a gyümikben van.
2014. márc. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én inkább nyirfacukrot vagy eritritet használok. Cukorbetegeknek is inkább ezt ajánlják és ezek a fogakat sem terhelik mint az általad írt 2 cukor. De persze rád van bízva hogy mit adsz a gyerekednek.
2014. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Kisgyereknek nyírfacukrot nem nagyon szabad adni, az Eritrittel, nem tudom mi a helyzet ilyen szempontból.
2014. márc. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
HÚ... nehéz ez. Igazából eddig menteni akartam a finomított cukroktól... persze a cukor nélküli a legjobb...de! Teát egyáltalán nem iszik. Egy picit szoktam tenni a joghurtjába. Talán 1 kg-t ha megeszik egész hónapban. Az is sok?
2014. márc. 10. 20:50
 9/18 A kérdező kommentje:
Vagy vegyek szőlőcukrot?
2014. márc. 10. 20:51
 10/18 anonim ***** válasza:
nyírfacukrot....kicsit ha utána olvasok könnyebb lesz választani.
2014. márc. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!