Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukorvizsgálat...

Terheléses cukorvizsgálat után ilyenek az eredmények.24 hetes vagyok. Éhgyomri 5,9 60' 12,8 120' 9,3 Tudom nem jó . Viszont a vizeletemben nincs aceton se cukor szerencsére. Ugye nem muszáj kórházba feküdnöm lehet sima diétával is kezelni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 20:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Előző vagyok. Kihez kell mennem elöszőr a lelettel a háziorvosomhoz aki belgyógyász vagy a nődokimhoz ?Azért ,mert a nődokimhoz 3 hét múlva kell vissza mennem.
2012. ápr. 6. 20:45
 2/16 anonim ***** válasza:
Ez kórháztól függ, de az, hogy nincs cukor a vizeletedben semmit nem jelent, a mérvadó a szérum glükóz érték. 9.3-nál nálunk pl. már befektetnek pár napra, de sok helyen nem.
2012. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy inzulin is lesz. Nekem nagyobb volt, nem olyan vészes, meg lehet szokni. Menj a nőgyógyászodhoz, mert be kell utaljanak egy diabetikushoz. Ne várj, mert minél előbb be kell állÍtani.
2012. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem így jött elő, hogy IR-s vagyok.

Kb. ilyen értékeim voltak.

A házi orvsomhoz mentem először (belgyógy.), aki azt mondta, hogy nincs gond. Figyeljek kicsit oda, hogy mit eszem, stb..


A védőnőm a szívrohamot hozta rám, ráadásul a gyerek mozgását sem éreztem aznap. Este mentünk ügyeletre, hogy él-e még. Nagyon megijedtünk, de nem volt gond.


A szülészem azt mondta, hogy figyeljek az étkezésre és sokat pihenjek.

Nem fektettek be a kórházba.


27. héten beindult a szülésem, görcseim voltak. Egyből csináltak egy cukorvizsgálatot, 4,9 volt.


Egyébként a terhességi cukor miatt rajtam nagyon sok víz volt.

2012. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
4. Azért elég felelőtlen orvosaid voltak, hogy csak figyelj az étkezésre. Az nem diéta. Nekem a diétán többször is állÍtottak, mert nagyon nem mindegy. Hetente kell nézni, akár be is hipozhattál volna.
2012. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

(Terhesség alatt mindenki fiziológiásan inzulinrezisztens, ezért inzulinrezisztanciát ekkor nem szűrünk, csak terhességi diabéteszt.

Én pl. IR-es vagyok, terhesség alatt mégis rendezett volt a cukrom. Remélem a 27. hét után nem volt már gubancod kedves utolsó, és szépen fejlődik a babád! :))

2012. ápr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mármint eddig rendezett, remélem ezután is az marad, a maradék 5 hétben. :)))
2012. ápr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem ennél valamivel jobb (=kevésbé rossz értékeim voltak / határérték közelében) és 160 G-os CH diétára kerültem 27. héttől egészen szülésig. Koraszülés rizikó miatt kaptam tüdőérlelő szteroidot, amitől 1 2 alkalommal 9.0-re ment fel a cukorszintem, én akkor kaptam inzulint is (többet szerencsére nem kellett). 3 napot kórházban is voltam, megfigyelésen.

Utána többet nem volt gond a cukorral, pedig folyamatosan nézték (hetente/2 hetente) egészen a terhesség végéig. 5 körül maradt.

2012. ápr. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Húha akkor ezek szerint van rá esély ,hogy mégis be kell feküdnöm pár napra .Ennek nem örülök, mert nem rég voltam kb 2 hete bent 10 napot más ok miatt és alig akartak kiengedni.A háziorvos nem tudna beküldeni diabetológushoz ?
2012. ápr. 6. 21:55
 10/16 anonim ***** válasza:
Dehogynem, ő is tud adni beutalót, bár nálunk ez úgy megy, hogy a terhelés után a nőgyógyász azonnal megnézi az eredményt, és eldönti, hogy mi a teendő.
2012. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!