Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit és hogyan hozzátápláláskor...

VSM kérdése:

Mit és hogyan hozzátápláláskor? Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

4,5 hónapos a kislányom, még nem adtam neki semmilyen szilárd táplálékot (almalevet sem).

Igazából arra lennék kíváncsi,hogy először melyik étkezést váltsam ki, aztán mi a következő, amit ki lehet és mennyi idő után?

Azzal már tisztában vagyok, hogy melyik hónapban mit ehet a pici, de azzal nem, hogy ha mondjuk ebédre alma-krumpli-sütőtök-sárgarépa kombót kap, vagy csak egy valamit, akkor mi a következő étkezés, amit ki lehet váltani, és mit adjak neki? Pl. ha mondjuk már egy hete ebédre valamilyen zöldségfélét kap, akkor délelőtt vagy délután legyen a következő szilárd étel,amit kap és mi legyen az? Fogalmam sincs ezekről...

Szóval tanácsokra lenne szükségem!

Köszönöm előre is :)



2014. márc. 15. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi is 4 hónaposan kezdtük (és nem bántam meg sokan hülyének néztek hogy nme kell az még neki, de az idő engem igazolt szépen fel tudtam építeni az étkezését és most jó evő a fiam, minden zöldséget, gyümölcsöt megeszik nme válogat) bocsi a kitérőért :) szóval mi a délelőtti gyümivel kezdtük. Almával lereszeltem neki pépesre kb. 3 kanállal evett aztán szopi. Másnap már többet, kb. 3 nap után váltottam más gyümölcsre. Ilyenkor ne várd hogy kiváltsa az étkezést mert mindig fog kérni utána tejcsit majd ha már tehetsz bele neki kekszet akkor fog jóllakni akkor már nem kért cicit. végig próbáltuk a gyümiket, ez kb. 1 hónap volt. Utána jöhetett délbe a zöldség amit írtál utána természetesen a tejcsi. először csak pár kanállal nézzed mit szeret. Ha valami nme csúszik párosítsd olyannal amit szeret. A sütőtök mindig nyerő dolog!Ha már több kanállal kért növeltem az adagot és egyszer csak már nem kért utána cicit. Mire ide jutottunk már de. is elég volt neki a gyümölcs tízóraira mert ehette a kekszet (együtt már jól lakik). a következő a délutáni uzsi volt. Tejpéppel kezdtünk mert az teljes értékű étkezésnek felel meg. Vannak nagyon jó 7 gabonás pép (milumil és babylove dm-es) azokhoz gyümölcs kell. Nagyon jó tápértéke van, sok vitaminnal és jól is lakik tőle. Nekünk azt mondta a védőnő adhatok neki uzsira a déli főzelékből is azt nme tudtam elképzelni én se eszek délután azt amit ebédre ettem. Szimpibb volt ezek a gyümölcsös és tejes pépek ja a vaníliásat szerette a legjobban a fiam. Nézz szét a dm-be nagyon sokfajta van. Ekkor volt kb. 7 hónapos aztán lehetett már husit is adni az ebédbe meg kifőtt tésztát bele törni villával. (vagy botmixerrel mindent össze a húst így volt jobb mert kiköpdöste eleinte) Tehát már csak reggel-este szopizott. 1 évesen már nme kellett neki a cici váltottunk tejitalra. Még soha nme volt beteg a fiam bármit főzhetek neki nme válogat mint sok gyerek. Remélem tudtam segíteni, fő hogy mindent szépen lassan ismertess meg vele ha nme kell próbáld 2 hét múlva azt az ízt. minden zöldséget kipróbáltam a fiamnak mi is szeretünk mindent. 19 hónapos kisfiú anyukája
2014. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
De jó válasz! !! Ugyanígy csináltam én is mint ahogy leírtad , csak nekünk nem cici hanem tápszer van. Én is teljesen feltudtam építeni.
2014. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!