Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A mandarin leve tenyleg...

A mandarin leve tenyleg hashajto hatasu? Mennyit adjak belole 5hosnak, h legyen szeklete?

Figyelt kérdés
Szuletese ota laevolac-kak kakiltatjuk, nagyon szeretnek megvalni ettol a modszertol.(csak anyatejes eredetileg) Ebbol a celbol mar adtam neki, barackot, szilvat, egyik sem hatott. Vegulis bevezettem mar az almat es banant is. Most a mandarinban bizom, mert hallottam, h hashajto. De adhatom mar neki? Csak a levet, termeszetesen. Mekkora adag hatasos? Magaban adjam, vagy mehet valamelyik bevezetett gyumihez?
2014. márc. 22. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha születése óta székrekedéses,akkor érdemes lenne kivizsgáltatni :( Az én fiam is székrekedéses volt,nála is mindent kipróbáltunk,és már a laevolac se használt,csak a hashajtó,1 éves volt akkor. Kiderült,hogy tejfehérje allergiás,mert az utolsó pár hónapban már véres volt a széklete,és szétrepedt a végbélnyílása,ami 1 éves tejmentes diéta után is még mindig csúnya. A laevolac-hoz meg sajnos én szerintem már hozzá szokott a babád,hogy csak azzal "sikerül" és ez nem jó dolog. Keress meg egy gasztro orvost,és ő tud neked segíteni! Nálunk 2 hónaposan kezdődtek a tünetek és 1 évig "húztuk" a székrekedést
2014. márc. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha csak anyatejes akkor valóban ki kellene vizsgálni mert anyatejes baba nagyon ritkán székrekedéses. Miért kezdtétek el a Levolacot? Csak anyatejes babának elég ha 2-3 naponta van széklete. Természetesen ha nyomta a pociját, sűrű volt a széklete akkor valóban székrekedéses, csak számomra fura mert nem szokott anyatejes baba az lenni. Én fiam első 2 hónapban 3 naponta kakilt, de nem volt panasza csak én aggódtam, de mindenki azt mondta ez normális. Utána napi kakija lett. Lehet már hozzászokott a szervezete a Laevolac-hoz és egyre több és több kell majd a normális székeléshez. Valami gasztroenterológussal vagy valahogyan próbálj ennek utána járni feltétlenül. Nálunk a forralt viz rendszeres adása hozta meg a sikert amikor hozzátáplálásnál pl. alma székrekedéshez vezetett. Néhány napja kap főt répát az viszont nagyon jól működteti a kis beleit. Komolyan mondom mióta répát eszik sokkal jobb kedvűbb a babám. Nem tudom, hogy a mandarin leve milyen hatásokat vált ki, de pici vízzel keverd el és azt itasd meg vele, vagy adhatod kanálból is 2-3 kanállal nem leszs semmi baja. 4 hónapos csak tejes + hozzátáplálás-kóstoltatás
2014. márc. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem suru a szeklete, folyos. De ha nem kap laevot, 7-10napig nem kakilna. Nem akarom minden nap adni, 2-3naponta kakiltatom igy meg. Orvosi javaslatra adom, gyerekorvossal minden tanacsadason atbeszeljuk. A gasztroenterologus meg nem merult fel. A gyerekorvos szerint igenis vannnak anyatejesek akiknel ez van. En szemely szerint abban bizom, h a rostos taplalkozas fogja megoldani, ezert is kezdtem el a hozzataplalast, annak ellenere, h van tejem boven... Valakinek van barmilyen tanacsa meg?
2014. márc. 22. 10:58
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es! Mennyi repat eszik a picid egyszerre? En is bevezetem akkor, amugy is a sutotok lett volna a kovetkezo. Adtam mandarinlet, kb 5koskanallal. Baromi savanyu volt, de szivesen ette. Kivancsi leszek.
2014. márc. 22. 11:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam tápszeres volt egy hónapos korától és akkor kezdődött nála a székrekedés, de szerencsére nem volt vészes. A hozzátáplálásnál megint jelentkezett és nekem a védőnő a mandarin illetve narancslevet ajánlotta. Nagyon bevált, ízlett is neki, és lazította is a székletet, semmi gondot nem okozott, nem lett allergiás stb, bár sokan nem ajánlják 7-8 hónapos kor előtt. De érdekes, hogy valaki írta a répát, mert az én babámnak a répától pont rettenetes szorulása lett.
2014. márc. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

A sütőtök is jó székletlazítónak. Én azért írtam a gasztro orvost,mert nálunk se használt a szilva meg a barack. Nekem igaz tápis volt a fiam,és eljutottunk oda,hogy 14! napig nem volt széklete. Nekünk anno a gastro orvost erőltette a laevolacot addig,amíg be nem bizonyosodott az allergia. A diéta mellett szép lassan naponta volt széklete (pedig itt már tápszert csak reggel és este kapott) Lehet próbálkozni mindennel,de ha tényleg nem használnak a gyümölcsök,zöldségek bevezetése akkor a babád érdeke miatt tényleg beszélj egy gasztro orvossal,és ezt nem rosszból írom. Én 2 hónapig alkalmaztam a laevolacot és a végén azért hagytam abba,mert nem bírtam elviselni azt,hogy csak ez segít a kakilásban.

2014. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

lehet kapni 100%os gyümilevet ( [link] ami nem koncentrátum, és nincs benne adalékanyag. mikor én ezt adom a babámnak inni, hááát, húú, van ám rendesen a pelusban! 10 hós a babám, többnyire szopizik még.

nálunk ez nagyon bejön ez, igaz nálunk nincs olyan gond, mint nálatok, bár mostanában ritkábbak a kaksik... de ha ilyet iszik, akkor tuti van eredmény pár órán belül.

ja, mi almás, körtéset veszünk, és én már 5 hónaposomnak is adtam körtét, és semmi baja nem lett.

egy próbát megér szerintem :)

a banán elméletileg fog, én úgy tudom.

nálunk a mandarin leve nem okozott semmi változást viszont az anyagcserénél :)

2014. márc. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor a lányomnak szorulása volt akkor a védőnő tanácsára narancs levet facsartam neki persze utána leszűrve adtam neki szépen lassan mára 8 hós és már meginná a 1 litert is belőle ez a kedvence amikor be lett neki vezetve olyan 4-5 hós volt. Azóta is minden nap van széklete.
2014. márc. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!