Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás mennyi idővel...

Hozzátáplálás mennyi idővel evés előtt/evés után?

Figyelt kérdés

4 hónapos múlt tápszeres babám. Kb. egy hete kóstoltatok vele almapürével kezdtem, most kap barackot. A védőnő azt tanácsolta, hogy minden evés között adjak neki én nem pont így csinálom, délelőtt egy evés között és délután egy evés között adok neki. A kérdésem az lenne, hogy mikor adjam a két evés között? Közvetlen evés után nem fogadja el, mert jóllakott, ha közvetlen evés előtt adom neki és rá eszi a tápszert úgy vettem észre fáj a pocija, igaz kétszer kapott így, de ne mis adtam neki azóta.

Most azt próbáltam pár napja, hogy evés után 2 órával kóstoltatok (egyébként 3 óránként evett), és a következő tápszeres étkezésig eltelt egy óra és evett normálisan utána, még akkor is ha kicsit nagyobb adagot evett a gyümölcsből.

Ma reggel viszont alapból eltolódott reggel az evése, nem tudom miért. 4-5 óránként eszik. Pl. volt egy olyan étkezése, hogy 2 órával adtam a gyümölcsöt evés után és utána 2 órával később evett csak tápszert, viszont sokkal nagyobb adagot mint szokott.

Ez így mennyire normális? Egyáltalán egy 4 hónapos babának mennyi időközönként kell ennie? Vagy a gyümölcs miatt tolódhatott ki 1-1 étkezés? Viszont azért nem evett olyan nagy mennyiséget belőle, hogy elég legyen neki.

Elég tapasztalatlan vagyok, nem szeretnék elrontani valamit.


2014. márc. 24. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Evés előtt kezdtem mindig el, és így váltottam ki egy-egy étkezést fokozatosan.

4 hónapos baba már tudja, hogy mikor éhes. Ha 4 óra hosszát tart, és nem éhes, akkor ennyi elég neki.

2014. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én kb 30 perccel evés elött adtam neki az elején. Mostmár közvetlen tápi elött kapja, mondjuk neki nem csinál hasfájást
2014. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!