Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól lehet elkezdeni a...

Mikortól lehet elkezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Mindenki mást mond. Valaki 2,5 hósan elkezdi, a neten fél évet írnak...

kisfiam 2 hónapos, szopik, de kap tápszeres pótlást is.


2014. ápr. 16. 11:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Itt sem fogsz egybehangzó véleményt kapni szerintem. Anyatejes babáknál a 6 hónapos kort javasolják, tápszereseknél előrébb hozzák 1-2 hónappal. Kinél hogy.
2014. ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Mind a kettőnél 4 hónaposan kezdtük orvos tanácsolta,mert már nem laktak jól!
2014. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

A legújabb ajánlások szerint már Magyarországon is 4 hónapos korban el kell kezdeni a glutén bevezetését. A nyugati országokban már régen így van.

Két hónaposan még nagyon korai, leghamarabb 3,5 hónaposan lehet.

Minél későbben kezded meg, annál nehezebben fogadja el a baba az ételeket.

2014. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%

Én ugyanígy voltam hogy kapott cicit is és tápszer pótlást is én védőnői tanácsra majdnem 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.

Elsőre úgyis csak pl 1 kanál alma, második nap két kanállal stb aztán több nap szünet. Szóval úgysem azonnal fog megenni egy egész almát, répát.

Szerintem még 2 hónaposan korai, még 1,5 hónapot várj vele nyugodtan.

De kérdezd meg a dokit, védőnőt.

2014. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Leghamarabb 4 hónaposan.
2014. ápr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4 hó . Előtte nincs értelme. Amúgy is 4 hónapos kortól el kell kezdeni bevezetni a glutént. Ez is még csak kóstoltatás. Mire a lányom tényleg hozzátaplalt lett és rendes adagokat evett már 5hos is elmúlt. De aztán szinte az összes étkezést ki is váltotta magának pár hét alatt
2014. ápr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 VSM ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 1 hét múlva lesz 6 hónapos. Kezdettől vegyes étrenden van, ami azt jelenti, hogy anyatejes és tápszeres is. De a védőnőm azt mondta, hogy mindenképpen kezdjem el a hozzátáplálást kóstoltatással 4 hónaposan. Hát én tettem rá magasról, ugyanis szkeptikus lévén, sokat kutattam a témában, nem ajánlják tápszeres babáknál sem a hozzátáplálást semmilyen formában 6 hónapos kor előtt! Ugyanis a tápszerekben nincsennek meg azok az ellenanyagok és minden jó, ami az anyatejben van, így felesleges a babát terhelni az új kajákkal.. Másrészt meg a tápszer és az anyatej is fedezi a baba szükségletét 6 hós korig, szóval megint csak nincs értelme a dolognak. Ez persze az én véleményem, mindenki úgy csinálja ahogy akarja és jónak tartja. Viszont ez nagyon komoly dolog szerintem, a baba egészsége is múlhat rajta, szóval érdemes várni, és a legjobb ha alaposan utánanéz az emberek a frissebb kutatási eredményeknek..

Én úgy kezelem a babámat, mintha anyatejes lenne, szóval szépen sorjában haladunk.. Igaz, egy kis reszelt almát már kóstoltattam vele, de nem jött be neki..

2014. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! ! Épp egy hete mondta a gyerekorvosunk, hogy volt egy konferencián ahol a téma a drasztikusan megugrott szamu allergiás gyerekek voltak. A legfrisebb kutatási eredmények pont hogy a 4-6 ho közti bevezetést fogják javasolni a nyitott immunkapu miatt. Doki azt mondta nagyjából egy év múlva teljesen új ajánlások lesznek. Glutént és savanyított tejterméket be kell majd vezetni ebben az intervallumban.
2014. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 VSM ***** válasza:

A gluténról én is olvastam pár napja, hogy most talán az a legjobb, hogy ha 5-7 hó között van bevezetve..

Egyébként tényleg furcsa ez a sok allergia, de mi van akkor, ha az is okozza, hogy már az élelmiszerek sem vegyszer mentesek? Ez persze csak találgatás részemről, de én nem tartom kizártnak ezt a lehetőséget sem. És ha ez így van, akkor nem sokat dob azon, hogy 1 vagy 2 hónappal adnak a babának szilárd kaját, mert az étel úgy is szennyezett sajnos. Viszont akkor a vegyszeres élelmiszer az allergia okozója.

2014. ápr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 csakéénnvagyok válasza:
Nekem már 3 és fél hósan kapott almát banánt barackot 4 hósan rupli répa körte szilva most 5 hós és kap már kis mennyiségben csirkemellet is....:)
2014. ápr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!