Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti, hogy vezettétek be az...

Ti, hogy vezettétek be az első ételt a babátok étrendjébe?

Figyelt kérdés

Most konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy mivel kezdtétek? Valamint üveges vagy otthon pürésitettétek-e?Az én babám tápszeres, szeretném ha még azt is kapná a többi finomság mellett, ti melyik napszakban adtátok neki az új ételeket?

Válaszokat előre is nagyon köszönöm!!


2014. máj. 8. 03:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan anyatejes, de azért meg írom mi hogy csináljuk. Én almával kezdtem amit üveg reszelőn lereszeltem és annak a levéből kapott 2-3 kanállal, naponta növeltük az adagot, utána jött a szopi. 3 nap múlva 5 kanál lé és 1 kanál pép és szépen napról napra növeltük az adagot. Nálunk az alma nem vált be mert szorulása lett, még ilyen kevéstől is. Ezért vettem HIPP sárgabarckot és az volt a következő étel, először 2 kanálnyit elkevert kevés vízzel (folyóssá) és azt kapta, majd növeltük az adagot és már nem öntöttem fel vízzel. Nekem mindig szopizik evés előtt (30-60g) de tápszernél lehet hogy 50g étel 100g tápszer utána. Nekünk ilyen sorrendbe lett bevezetve az ételek alma, sárgabarack, őszibarack, sütőtök, répa, glutén (fél baba keksz reggel), csirke hús, brokkoli, borsó, karalábé
2014. máj. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Betöltötte a 4 hónapot, vettem Tejpépet, s egyik délelőtt adtam neki annyit amennyit megevett. 5 kanál volt kb. Annak a felét is kitolta a nyelvével. Másnap is adtam neki, harmad nép is...2 hétig az 5 kanálnál nem evett többet, aztán egyik napról a másikra, a 15. Napon megevett egy egész adagot! Onnéttól kezdve minden nap délelőtt Tejpépet kap. Miutá megette az ehez adagot, ki lett váltva egy étkezés. Utánna elkezdtem adni délután a gyümölcsöt. Az már könnyebben ment, mert ràjött hogy kell kanállal enni. Miután minden féle gyümölcsből megevett 150-200 Milit, jött az ebéd, a zöldségek.


Sok üveges bébiételt eszik a fiam, ősszel kezdtúk a hozzátáplálást, nem volt csak alma banán narancs, így hogy változatos legyen, vettem szilva, barack, eper, málna, áfonya, körte... Bébiételt.

Zöldségből is sokfélét kap üvegeset. Napi 2 üvegeset eszik meg kb. Főzök neki, az az ebéd ma, meg holnap, de este is eszik főzeléket, akkor üvegesetkap, hogy veltozatos legyen, ne két napig egye non stop ugyan azt, meg Egy üveges gyümölcsöt kap. Sokszor megyünk a játszótérre a nagyal délután, ott praktikusabb ha üveges dél etetem meg.

2014. máj. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lánykàm még csak 3 hós,de azért előre informálódok kinek mi jött be :) Szép napot nektek!! ;)
2014. máj. 8. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Almareszelőn lereszelt alma levét kapta először, 1-2 kiskanállal. Hamar megtetszett neki, 4-5 kanál almalevet evett az első héten, utána almapürét kapott, mert a reszelőn lereszelt alma nem jött be neki, túl darabos maradt, a pürét (botmixerrel készült) pedig imádta.

Után 4-5 naponta kapott újfajta ételt: krumpli, barack, répa, sütőtök, stb. Az új ételt a délelőtti órákban kínáltam neki.

Otthon pürésítettem mindig is az ételeket, mivel késő őszre jött ki a hozzátáplálás, rengeteg finom gyümölcsöt tettünk el neki a fagyasztóba: barackot, sárgabarackot, meggyet, körtét, szilvát, cseresznyét, stb. Tejpépet 10 hós korában evett először vacsorára, körülbelül 1 hónapig eszegette a különböző ízűeket, és kb 1 éves korától azt ette, amit mi.

Üveges bébiételt akkor adtam neki, ha elmentünk itthonról, gyümölcsöt sosem kapott, mivel azok sűrítményből készülnek és rizslisztet vagy ilyesmit tartalmaznak, rászokik a túl édes ízekre és nem a valódi gyümölcsöt fogja szeretni.

2014. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!